Reklama

Creative pochwalił się nową kartą dźwiękową Sound Blaster X4

Creative, nowa karta dźwiękowa Creative, Sound Blaster X4, Creative Sound Blaster X4

Artefakt przeszłości czy ciągle ważny dodatek do zestawu komputerowego? Jakie dokładnie jest Wasze podejście do kart dźwiękowych jako takich? Chociaż coraz rzadziej się o nich wspomina, to ich segment wcale nie obumarł, co potwierdza nowa karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X4.

Ogłoszona właśnie karta dźwiękowa nie próbuje odkryć koła na nowo. Sound Blaster X4 przyjmuje postać prostopadłościennego gadżetu na biurko z pokrętłem, trzema przyciskami funkcyjnymi, pokrętłem regulacji głośności oraz wieloma portami. Przyjdzie Wam za nią zapłacić 219 dolarów, więc pozostaje pytanie, na co dokładnie możecie w jej przypadku liczyć?

Czytaj też: Opieka zdrowotna od Apple i to w ramach subskrypcji?

Ten gadżet połączymy z komputerem PC, macOS, konsolą PlayStation 5 i 4, a nawet Nintendo Switchem, korzystając z USB-C na tyle. Obok niego znalazło się wyjście/wejście optyczne, standardowe wejście jack 3.5 i zestaw czterech portów liniowych in/out do rozbudowanych zestawów. Z przodu znalazł się tylko port dla mikrofonu i słuchawek jack 3,5 mm.

Karta dźwiękowa Sound Blaster X4 Creative, to poprawka względem “iks trójki” na poletku łączności i funkcji

Czytaj też: Oto Spotify Greenroom, czyli konkurencja dla Twitter Spaces i Clubhouse

Karta dźwiękowa Sound Blaster X4 obsługuje do 7.1 kanałów audio Discrete i Virtual, wspiera technologię dźwięku przestrzennego Super X-Fi i jego przetwarzania Surround Virtualization, czy funkcję Dolby Digital Live. Creative postarał się też o funkcje wyciszania/aktywowania mikrofonu na bazie wykrywania naszego głosu oraz wycinanie dźwięków z otoczenia zarówno zbieranych przez nasz mikrofon (NoiseClean-out), jak i naszych rozmówców (NoiseClean-in).

Sound Blaster X4 posiada też wbudowany wzmacniacz słuchawkowy z impedancją w zakresie od 32 do 600 Ohm i wspiera wysokiej jakości 24-bitowy dźwięk z próbkowaniem do 192 kHz o głośności do 114 dB. Zapewnia też wsparcie dla aplikacji Creative poprzez USB na komputerach z Windowsem, ale też tej mobilnej dla Androida oraz iOSa.

Czytaj też: Pierwsze słuchawki TWS Honora. Co obiecują Earbuds 2 SE?

Sound Blaster X4 Creative chwali się też wsparciem Audio Balance, który umożliwia regulację poziomu głośności między dwoma źródłami dźwięków, wbudowanym aplitunerem, wsparciem technologii CrystalVoice i trzema trybami korektora z rozbudowanym equalizerem.