WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Karta graficzna DG2 Intela wyciekła z 8 GB DDR6

Na karty graficzne Intela czekamy już od przeszło dwóch lat, kiedy po raz pierwszych firma ogłosiła, że spróbuje szczęścia na tym rynku. Teraz, kiedy zajmuje się ich testami oraz rozwojem, wyciekają do nas coraz to nowsze szczegóły na ich temat.

Tym razem wyciekła karta graficzna o nazwie kodowej DG2, ta pojawiła się 8 GB pamięci GDDR6 na arkuszu specyfikacji dla nieokreślonego urządzenia. Produkt jest prawdopodobnie wysokiej klasy urządzeniem mobilnym, prawdopodobnie notebookiem do gier, który pojawi się na rynku w przyszłym roku.

Ta karta była zapewne połączona z niezapowiedzianą jeszcze serią procesorów Tiger Lake-H. Jednak jak wskazuje źródło, serwis Videocardz, ta opcjonalnie może być również oferowana z procesorami Intel Alder Lake-P

Wspomnianym wariantem karty graficznej Intela jest DG2 o pojemności 8 GB, więc to prawdopodobnie wariant z 512 EU (jednostkami wykonawczymi) z 256-bitowym interfejsem pamięci.

Warto zaznaczyć, że DG2 będzie najpewniej oferowane w trzech wariantach wydajnościowych, związanych właśnie z ilością EU (kolejno 128, 384 i 512 jednostkami, a może nawet i 960).

Czytaj też: Nowości Huawei trafiają do Polski – Watch GT 2 Pro, Watch Fit oraz nowe tablety

Każda z jednostek EU ma w sobie aż osiem rdzeni, więc dostrzeżona karta miała do zaoferowania 4096 rdzeni graficznych. Wyżej możecie obejrzeć diagram połączeń karty DG2 z 384 EU i 6 GB pamięci GDD6.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News