Reklama
aplikuj.pl

Intel rusza z testami karty graficznej dla graczy Xe-HPG DG2

Wczoraj dowiedzieliśmy się gdzie trafi pierwsza dedykowana karta Intela Iris Xe MAX, ale przecież nie jednym GPU nowy gracz na rynku żyje. Na szczęście dziś otrzymaliśmy oficjalne informacje na temat stanu układu Xe-HPG DG2 z myślą o graczach.

Wewnętrzne testy Xe-HPG DG2

Podczas konferencji na temat swoich przychodów za trzeci kwartał Intel potwierdził, że obecnie rozpoczął dostawy swojego pierwszego i tym samym wyjątkowego niezintegrowanego procesora graficznego DG1.

Czytaj też: Pierwszy unboxing kart RTX 3070
Czytaj też: Acer prezentuje laptop Book RS Porsche Design
Czytaj też: Uwaga, w tych dniach infolinia InPostu będzie nieczynna

Karta graficzna o nazwie kodowej Intel Iris Xe MAX pojawi się w laptopach bazując na Xe-LP, czyli konfiguracji procesora graficznego Intela dla iGPU oraz modeli o niskim poborze mocy. Jednak, aby zaspokoić potrzeby graczy, Intel potrzebuje czegoś więcej i tym czymś będzie układ DG2.

Firma potrzebuje po prostu czegoś wydajniejszego, aby z myślą o graczach zapewniać możliwie najostrzejszy obraz w grach wideo. W tym właśnie celu powstaje obecnie dedykowana karta z procesorem graficznym Xe-HPG DG2.

Czytaj też: Nowy blok wodne od Thermaltake to Pacific MX1 Plus
Czytaj też: Lekka mysz od Genesis. Oto Krypton 550
Czytaj też: Jak wypadają w testach cztery RTX 3090?

To GPU posiada standardowy zestaw funkcji jak topowe modele AMD, czy NVIDIA, co potwierdza obsługa ray tracingu. Wiemy też, że rdzeń jest produkowany poza fabrykami Intela, a w tej chwili doczekał się fazy alfa i testów w laboratoriach firmy. Jego debiut jest więc na dobrej drodze.