WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Karty ASRocka zawitają jednak do Europy

Targi Computex to również świetna okazja dla dziennikarzy do pociągnięcia niektórych przedstawicieli za język. Dzięki temu otrzymaliśmy informacje niejako z pierwszej ręki, że karty graficzne ASRocka wkrótce trafią na rynek europejski.

W maju ASRock swoją serią Phantom Gaming wywołał niemałe zamieszanie i to nie z rodzaju tych pozytywnych. Oczywiście samo pojawienie się nowego producenta na rynku powinniśmy świętować z uśmiechem, ale kontrowersyjną sprawą okazały się plany dystrybucyjne firmy. Początkowo więc doszły do nas słuchy, że nie pojawią się w Europie za sprawą zakazu AMD, co ASRock szybko zdementował. Oficjalnie utrzymywał, że na początku rynek europejski nie otrzyma jego produktów, ponieważ najpierw chce zapełnić rynek bliskiego wschodu i Ameryki.

Teraz okazało się to prawdą, bo redakcji z Hardwareluxx udało się porozmawiać z przedstawicielami ASRocka, którzy stwierdzili, że seria Phantom Gaming zadebiutuje w Niemczech już w lipcu. I to z przytupem, bo mówimy nie tylko o Radeon RX 550, 560, 570 i 580, ale również o podkręconych, ale referencyjnych modelach Vega. Ponadto producent podobno planuje już kolejne wydanie swojej serii z poprawionym systemem chłodzenia i nowinkami pokroju podświetlenia RGB. Te z kolei mają pojawić się jeszcze w tym roku!

Źródło: hardwareluxx.de