WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Karty GeForce zaczęły właśnie wspomagać naukowców w jeszcze większym stopniu

Dziś był wielki moment dla [email protected], jako że teraz oprogramowanie tego konsorcjum wspiera rdzenie CUDA firmy NVIDIA. Oznacza to, jak możecie się domyślić, wyższą wydajność w słusznym celu.

Kojarzycie może aferę z kryptowalutami, a dokładniej mówiąc cały proces ich pozyskiwania? W skrócie – przeznaczamy zasoby sprzętowe na ich “wydobycie”, ale w walce o wyższe dobro, warto przeznaczyć tą moc obliczeniową naukowcom.

Jeśli macie komputer i połączenie z Internetem, możecie przyczynić się w ochronie świata, pomagając badaczom w m.in. znalezieniu szczepionki na koronawirusa. Wszystko dzięki projektowi [email protected], który zapewnia ponadto bezpieczeństwo wszelkich danych.

To rozproszony na cały świat projekt komputerowy do badań nad chorobami, który symuluje fałdowanie białek. Proces niezbędny do stworzenia szczepionki. Nowe, proste oprogramowanie można po prostu pobrać i zacząć przekazywać moc obliczeniową naukowcom.

Czytaj też: AMD Ryzen 7 5800X pojawił się w pierwszych testach

Jak czytaliśmy kilka miesięcy temu, kiedy o projekcie zrobiło się głośno:

Pobierając [email protected], możesz przekazać swoje nieużywane zasoby obliczeniowe konsorcjum [email protected], w którym naukowcy [pracują] nad poszerzeniem wiedzy na temat struktur potencjalnych szczepionek na koronowirusa, które mogłyby pomóc w zaprojektowaniu nowego leku do terapii.

Dziś z kolei możemy być pewni, że [email protected] doczeka się znaczącej poprawy pozyskiwanej już mocy obliczeniowej. Inżynierowie firmy NVIDIA postarali się bowiem o wsparcie rdzeni CUDA, zapewniając wzrost wydajności o od 15 do 30 procent, a nawet prawie 70% w przypadku starego GTX 660.

Najlepsze w tym jest to, że odpowiednia aktualizacja sama zostanie zainstalowana na oprogramowanie konsorcjum.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News