Reklama

Karty GeForce RTX 3000 LHR od ELSA opóźnione. Firma przeprasza

Karty GeForce RTX 3000 LHR od ELSA, RTX 3000 LHR od ELSA

Poznaliśmy terminy, w których to karty GeForce RTX 3000 LHR od ELSA wpadną wreszcie na rynek. Firma odniosła się nawet specjalnie do tego opóźnienia, rozumiejąc, jak karty LHR są ważne dla obecnej sytuacji na rynku.

Dla przypomnienia, mianem “kart graficznych LHR” określa się te nowe egzemplarze doskonale znanych nam modeli, ale z nowymi rdzeniami oznaczonymi na końcu numery seryjnego cyfrą “2”. Te posiadają fizyczny ogranicznik zdolności kopania kryptowaluty Ethereum o około 50%, którego jak na ten moment nie złamano. Zapewnia to więc szanse na poprawę obecnej sytuacji na rynku kart graficznych, zniechęcając górników do zakupu potencjalnie niższymi zarobkami.

Czytaj też: Mobvoi TicWatch E3 z Wear OS zaprezentowany oficjalnie

Oczywiście można powiedzieć, że to tylko ograniczenie wycelowane w Ethereum i przez to niewiele da, ale… no cóż. Najwidoczniej lepsze takie ograniczenie, niż żadne. Producenci zaczęli już wprowadzać tego typu modele do swoich ofert w postaci wydań V2 od Asusa, Rev2 od Gigabyte, czy znacznie prościej nazwanych modeli LHR od GALAX, czy Inno3D.

ELSA przeprosiła i ogłosiła ważne terminy. Kiedy wedle firmy jej karty GeForce RTX 3000 LHR trafią na rynek?

Na modele ELSA z ogranicznikiem trochę jednak poczekamy. Firma twierdzi, że jej fabryki borykają się z problemami i przeprasza wszystkich, którzy czekali na te nowe GPU. Na oficjalnym japońskim koncie ELSA na Twitterze pojawił się nawet specjalny wpis:

Czytaj też: Wiadomości Google z pełnym szyfrowaniem dla każdego

Ten wyjawia prawdopodobny czas zrealizowania dostaw tych nowych modeli na rynek. Mowa o kartach RTX 3070, RTX 3080 (w wersji zwyczajnej i Ti) oraz RTX 3060, który to nie bez powodu doczekał się braku dopisku LHR przez mały bałagan, którego stworzyła NVIDIA. Możecie być jednak pewni, że zarówno ten model, jak i RTX 3080 Ti posiadają wbudowany ogranicznik.

Czytaj też: BikePal od Talos, czyli 23 narzędzi rowerowych w Waszej kieszeni

Wedle predykcji ELSA oczekuje, że wydania Lite Hash Rate (LHR) i w tym RTX 3060 ze zaktualizowanym procesorem graficznym, będą dostępne w lipcu. Priorytet jest tutaj ewidentnie kładziony na modele ze rdzeniami GA104, czyli te tańsze na masowy rynek, ponieważ GA102 RTX 3080 i RTX 3080 Ti mają pojawić się dopiero w sierpniu.