WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Karty graficzne Intela odnalezione w sterownikach

Wygląda na to, że po raz pierwszy mamy przyjemność rzucić okiem na techniczne szczegóły kart graficznych Intela. Wszystko za sprawą wpisów w sterownikach, które wypłynęły na forum Anandtech

Czytaj też: Dwa demony na Slayera, czyli multi w Doom Eternal

A oto same wpisy:

  • iDG1LPDEV = “Intel(R) UHD Graphics, Gen12 LP DG1” “gfx-driver-ci-master-2624”
  • iDG2HP512 = “Intel(R) UHD Graphics, Gen12 HP DG2” “gfx-driver-ci-master-2624”
  • iDG2HP256 = “Intel(R) UHD Graphics, Gen12 HP DG2” “gfx-driver-ci-master-2624”
  • iDG2HP128 = “Intel(R) UHD Graphics, Gen12 HP DG2” “gfx-driver-ci-master-2624”

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że mowa w tym wypadku o 12. generacji układów graficznych Intela ‚Tiger Lake’, które po raz pierwszy zastosują architekturę Xe.Ta wraz z 10 nm procesem technologicznym będzie stanowić podstawę dla GPU, które znajdą się na laminatach dedykowanych kart graficznych.

Teraz widzimy dokładnie cztery, wśród których „DG” odnosi się zapewne do Discrete Graphic (dedykowane GPU = karta graficzna), a cyferki po niej dotyczą skali chipu. Oprócz tego widzimy tam skrót od Low i High Power (LP, HP) oraz liczbę Jednostek Wykonawczych (Execution Units), a więc czegoś pokroju rdzeni CUDA u NVIDIA i procesorów strumieniowych AMD.

Mowa tutaj o 512, 256 i 128, co nie zapowiada najwydajniejszych układów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo Intel od początku zaznaczał, że ich pierwsze karty graficzne będą raczej mainstreamowe, a więc w okolicy średniej półki cenowej.

Czytaj też: Nowy Wolfenstein ma mikrotransakcje, ale pecetowcy mają CheatEnigne

 Źródło: Wccftech