Reklama
aplikuj.pl

Karty graficzne Noctua nie będą rzadkością. Potwierdzono dalszą współpracę z ASUSem

Karty graficzne Noctua, ASUS Noctua,

W październiku zadebiutowała najcichsza karta graficzna na świecie w postaci ASUS RTX 3070 Noctua Edition. To owoc wyjątkowej współpracy firmy z ASUSem i okazało się, że na szczęście nie ostatniej. Dziś dowiedzieliśmy się, że karty graficzne Noctua będą wkrótce powszechniejsze, bo obie firmy współpracują już nad kolejnymi modelami.

Mamy zamiar stworzyć kolejne karty we współpracy z Asusem, bądźcie czujni! – po tych słowach stało się jasne, że karty graficzne Noctua nie będą rzadkością

Niestety powyższe słowa, które padły ze strony kogoś z firmy Noctua, zajmującego się prowadzeniem profili społecznościowych, nie mówią zbyt wiele. Dlatego też nie wiemy, jakie kolejne modele doczekają się charakterystycznego połączenia kolorystycznego (brązu i beżu), określanego przez wielu mianem paskudnego.

Obecnie są małe szanse, że firmy opracują jakiś znany nam już model. Okazję do tego już miały, wykazały zapewne, że warto się w to bawić i teraz będą celować najpewniej w całkowicie nowe modele. Są więc szanse, że owoc współpracy między tymi firmami zobaczymy albo po premierze nadchodzących odświeżonych modeli Radeon lub GeForce, albo dopiero w ramach kart nowej generacji.

Czytaj też: Acer Swift X z kartą Intel Arc A370M dostępny w przedsprzedaży. Znamy cenę i termin dostawy

Firmy muszą też się zastanowić, czy obrany kierunek w przypadku ASUS RTX 3070 Noctua Edition na pewno ma sens. Ta karta może i pozytywnie zaskakuje temperaturami i ciszą, ale jednocześnie przeraża 4-slotową konstrukcją i wysoką ceną.