Reklama

Karty incognito w Google Chrome na iOS będzie można zabezpieczyć

chrome na androida, zrzuty ekranu w trybie incognito w chrome, Aktualizacja Google Chrome 76 usunie dziurawy tryb incognito
Aktualizacja Google Chrome 76 usunie dziurawy tryb incognito

Korzystając z trybu incognito chcemy, by to co wyszukujemy było maksymalnie prywatne. Jednak czasem zdarzy się, że ktoś weźmie nasz telefon i zobaczy otwarte w trybie prywatnym karty. Google Chrome na iOS pozwoli na ich zabezpieczenie za pomocą Face ID.

Zabezpieczenie biometryczne otwartych kart incognito w Google Chrome na iOS

Tryb incognito jest bardzo przydatny, gdy chcemy w pewnym stopniu ukryć nasze działania w sieci. Oczywiście, najlepiej od razu po wyszukaniu interesujących nas rzeczy zamknąć otwarte karty. Jednak czasem zdarza się o tym zapomnieć, co może być problematyczne w sytuacji, gdy np. dzielimy z kimś smartfon, tablet czy komputer. Użytkownicy iOS i iPadOS wkrótce będą mogli odpowiednio zabezpieczyć otwarte karty incognito.

Czytaj też: Wystartowała platforma Allegro Biznes
Czytaj też: Koniec aplikacji Muzyka Google Play
Czytaj też: Telefony OnePlus dostępne także w ofercie sieci Play

Opcja ta jest na razie testowana w przeglądarce Google Chrome na iOS i iPadOS. Pozwala na zabezpieczenie kart incognito za pomocą czytnika linii papilarnych Touch ID czy Face ID. Wówczas otwarte w podglądzie strony będą zamazane i dopiero po dokonaniu potwierdzenia tożsamości będzie można je zobaczyć. Dzięki temu nasza prywatność będzie jeszcze większa i nie będziemy musieli się obawiać, że ktoś, komu pożyczymy na chwile telefon zobaczy nasze sekrety.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy opcja trafi do użytkowników, na razie znajduje się ona w kanale testowym i to też nie dla wszystkich.