Reklama
aplikuj.pl

PALIT zgłosił do EEC trzy nieogłoszone jeszcze karty NVIDIA RTX 3000 Ti

test Palit GeForce RTX 3060 Ti GamingPro OC, recenzja Palit GeForce RTX 3060 Ti GamingPro OC, review Palit GeForce RTX 3060 Ti GamingPro OC, opinia Palit GeForce RTX 3060 Ti GamingPro OC

Cały proces związany z wprowadzeniem produktu na rynek jest na tyle skomplikowany i „opapierkowany”, że przed premierą sprzęt wycieka nawet prosto z oficjalnych źródeł. Oczywiście nie zawsze warto wierzyć w zgłoszenia do EEC, ale te trzy nieogłoszone jeszcze karty NVIDIA RTX 3000 Ti firmy PALIT są bardziej, niż prawdopodobne.

Karty NVIDIA RTX 3000 Ti Palita w EEC

Przechodząc od razu do konkretów, wyciek dotyczy trzech kart graficznych, o których NVIDIA jeszcze nie pisnęła nawet słówka, ale które pojawiają się w sieci regularnie. Mowa o wersjach Ti znanych już modeli, bo GeForce RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti, ale też znacznie bardziej tajemniczego RTX 3050 Ti, który zadebiutował wprawdzie w wersji mobilnej, ale o modelu desktopowym w ogóle nie słyszeliśmy.

Czytaj też: Chłodzenia wodne ToughLiquid AIO od Thermaltake już w sprzedaży

PALIT jednak twierdzi i zapewne ma ku temu dobre powody, że RTX 3050 Ti zostanie wyposażony w rdzeń graficzny GA107, który znalazł się również w wydaniach mobilnych RTX 3050, gdzie zapewnia do 2560 rdzeni CUDA w połączeniu z 4 GB pamięci GDDR6. Co ważne, te desktopowe karty będą wyjątkowe w historii NVIDIA, jako że są pierwszymi modelami tej klasy (RTX XX50) godnymi rodziny RTX. Oznacza to tyle, że będą posiadać na pokładzie rdzenie Tensor i RT do kolejno technologii DLSS i RTX.

Podsumowanie wycieku serwisu Videocardz

Czytaj też: Nowe smartfony Realme zadebiutowały razem z korzystną promocją

Wyciek wspomina też o GeForce RTX 3080 Ti i RTX 3070 Ti, a więc kolejnych niezapowiedzianych jeszcze nawet modelach, które możliwe, że zostaną ujawnione wspólnie. Takie zresztą informacje trafiły do nas przed tygodniem, kiedy to wspominano o premierze obu modeli 31 maja z późniejszymi terminami co do embargo na testy i wejścia na rynek. Są szanse, że razem z tą parą NVIDIA ujawni też RTX 3050 Ti, jako „rodzinę Ti”.

Czytaj też: Pierwszy test procesora Intel Core 12. generacji z DDR5 w grze

Chociaż na powyższej liście znajdziecie całą masę kart, to nie powinniśmy liczyć, że za wszystkimi tajemniczymi cyferkami siedzi jakiś inny produkt, a bardziej, że konkretne modele są sygnowane innymi kodami na różnych rynkach. Warto jednocześnie wspomnieć, że PALIT szykuje się do premier kart HX (kryptograficznych), a zwłaszcza 50HX i 90HX, któe to mają zostać ujawnione w drugim kwartale bieżącego roku.