WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ta Twitchu nie znajdziecie już kategorii „blind playthrough”. Dlaczego?

Ta Twitchu nie znajdziecie już kategorii „blind playthrough”. Dlaczego?

Kategoria „blind playthrough” czyli „ślepe przejście gry” zniknęła z Twitcha. Powodem jest krytyka ze strony osób niepełnosprawnych.

Blind playthrough znika z Twitcha

Kategoria „blind playthrough” dostępna była na Twitchu od 2018 roku. Pozwalała ona streamerom przypisywać swoje transmisje do tej kategorii dając tym samym znać, że nie grali w daną grę i chcą uniknąć poznawania spoilerów na jej temat. Jednak określenie „ślepe przejście gry” zostało skrytykowane przez środowisko graczy z niepełnosprawnościami.

Jak czytamy na Twitterze we wpisie Erin „Aureylian” Wayne, która odpowiada za kontakt pomiędzy serwisem a użytkownikami usunięcie stwierdzenia o przejściu gry „na ślepo” ma zachęcić społeczeństwo do używania bardziej neutralnego języka.

Czytaj też: Kolejne nowości w Mapach Google – przejścia dla pieszych, numery budynków i nie tylko
Czytaj też:
Allegro specjalnie oznaczy oferty z dostawą przed świętami
Czytaj też:
Słaby internet wkrótce nie będzie problemem podczas rozmów na Microsoft Teams

Twitch oczywiście usunął kategorię, a teraz radzi streamerom, że mogą ją zastąpić używając np. „bez spoilerów”. Decyzję serwisu pochwalił Steven Spohn, dyrektor operacyjny fundacji działającej na rzecz poprawy jakości gier i dostosowania ich dla osób z trudnościami. To on w czerwcu rozpoczął dyskusję na temat kategorii „blind playthrough”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News