WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

KFC przetestowało roślinny zamiennik kurczaka od Beyond Meat

Lubicie smak mięsa, ale nie lubicie mięsa samego w sobie? W takim razie powinniście zainteresować się planami KFC, które przecież mięsem żyje. Firma postanowiła bowiem sprawdzić w praktyce, jak to się będzie handlować z roślinnym zamiennikiem kurczaka w ramach akcji z Beyond Meat.

Czytaj też: Poznajcie kobietę odpowiedzialną za jedne z najciekawszych noży domowej roboty

Chociaż to bardzo prawdopodobne, że nie będziecie mogli wziąć udziału w tej akcji, bo będzie ona jednodniowa i to wyłącznie w restauracji Cobb Parkway w Atlancie w stanie Georgia… a na dodatek odbyła się wczoraj. Na opinie oraz dane na ten temat oczywiście czekamy, ale przed tym po prostu rzućmy okiem, czym ta akcja w ogóle miała być.

KFC postanowił bowiem przetestować możliwość wprowadzenia na rynek USA „niemięsne” kawałki kurczaka i skrzydełka bez kości Beyond Fried Chicken. Menu raczej skromne, ale zapewne wystarczające dla wszystkich zainteresowanych jedzeniem w sieci tych restauracji. Całe mięso bazuje oczywiście na wspomnianym substytucie od firmy Beyond Meat, który podobno smakuje identycznie, jak prawdziwe mięso.

Czytaj też: Wieżowiec Robinson Tower odda naturze to, co jej zabierze

Źródło: New Atlas