Reklama
aplikuj.pl

Oto Kia EV6, która łączy elektryczny napęd i nowy design marki

Kia EV6, EV6, premiera EV6, premiera Kia EV6,

Ostatnio Kia EV6 doczekała się tego charakterystycznego dla marki „miękkiego debiutu”, który poprzedził ten pełnoprawny jeszcze w tym miesiącu, który zapewni nam znacznie obszerniejsze informacje.

Elektryczna Kia EV6

Kia EV6 jest wyjątkowa, bo jako pierwszy model marki obrała nowy kierunek projektowania z zamkniętą przednią konsolą po ponad 13 latach, zyskując nowy emblemat i towarzyszący jej slogan. Jako pierwszy samochód BEV Kii, EV6 bazuje na platformie E-GMP, która napędza już Ioniq 5 od Hyundaia.

Czytaj też: Pierwsza elektryczna Kia EV6 na zwiastunie

Nowa filozofia projektowania Kia czerpie inspirację z kontrastów występujących w naturze i ludzkości. Filozofia ta opiera się na pięciu kluczowych filarach projektowych: „Śmiałość dla natury”, „Radość z rozumu”, „Potęga postępu”, „Technologia dla życia” i „Napięcie dla spokoju”.

W Kia EV6 tę filozofię przekuto na zupełnie nowy przód modelu, który dzierży ostre linie, agresywne światła, interesujące wykończenie progów bocznych, rozciągające się również na zderzakach i fascynujące wręcz światła na tyle. Całość dopełnia ciekawa linia nadwozia, łącząca charakter crossovera z coupe na niskim zawieszeniu. Klamki drzwi wpuszczono z kolei do wewnątrz, a felgi zaprojektowano z myślą o aerodynamice.

Czytaj też: Wnętrze luksusowej Kia K8 ujawnione przed debiutem

W środku Kia chwali się „innowacyjnym wykorzystaniem przestrzeni”, które jest związane z nową platformą modułową E-GMP. Dostrzegamy w środku elementy chromowane, ciekawie wykończone otwory wentylacyjne, pokrętło zmiany kierunku jazdy, nową kierownicę i dwa cyfrowe wyświetlacze.