WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kibice na igrzyskach olimpijskich? Organizatorzy są dobrej myśli

Kibice na igrzyskach olimpijskich? Organizatorzy są dobrej myśli

Przewodniczący MKOl Thomas Bach uważa, że nadchodzące szczepionki na koronawirusa oraz usprawnienia w kwestii procedur związanych z pandemią powinny umożliwić wejście kibiców na trybuny podczas zmagań na IO.

Jak dziś pamiętam wiadomość, w której pisałem o potencjalnym przełożeniu igrzysk olimpijskich na skutek rozwijającej się pandemii koronawirusa. Pierwotnie miały się one odbyć latem 2020 roku na terenie Japonii. Wiosną podjęto jednak decyzję o zmianie terminu na 23 lipca przyszłego roku.

Czytaj też: Koronawirus mniej groźny od grypy? Zobaczcie to zestawienie
Czytaj też: Nowa mutacja koronawirusa dostarczyła naukowcom wiele radości
Czytaj też: Nie zaszczepisz się na koronawirusa? Nie wejdziesz na koncert

Organizatorzy podkreślili, że nie zamierzają wprowadzać obowiązku szczepień dla sportowców i kibiców. Zamiast tego będą dążyli do przekonania jak największej liczby osób do przyjęcia takiego środka.

Kibice na igrzyskach olimpijskich najprawdopodobniej zapełnią trybuny

Co ciekawe, w listopadzie w Japonii zorganizowano testowe zawody gimnastyczne, których celem było sprawdzenie, czy uda się zrealizować takie przedsięwzięcie w bezpiecznych okolicznościach. W zmaganiach wzięli udział gimnastycy z Japonii, Chin, Rosji i Stanów Zjednoczonych, a ich rywalizacja była obserwowana przez około 2000 fanów.

Sportowcy poddali się kwarantannie na dwa tygodnie przed wyjazdem i codziennie przechodzili testy na obecność SARS-CoV-2. Z kolei kibice przed wejściem na stadion poddawani byli pomiarom temperatury oraz dezynfekcji rąk.

Czytaj też: Europejska mutacja koronawirusa jest obecnie najpowszechniejsza na Ziemi
Czytaj też: Farba zabija koronawirusa. Zobaczcie nowy wynalazek w służbie walki z pandemią
Czytaj też: Mogło dojść do wykradzenia informacji nt. szczepionki na koronawirusa. Chodzi o atak hakerów

Co więcej, musieli nosić maski, a ich siedzenia były rozmieszczone w odpowiednich odległościach. Podczas turnieju nie wykryto żadnych przypadków COVID-19. Wcześniej Japończycy zorganizowali mecze baseballowe, na których trybuny były niemal pewne. Sęk w tym, że kibice mieli zakaz… dopingowania.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News