WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kickstarter rozszerza swoją działalność na Polskę

Kickstarter wciąż rozszerza swoją działalność na kolejne kraje, w tym również na Polskę. W serwisie pojawiła się już obsługa złotówek. Obecnie firma działa już w 25 państwach na całym świecie.

Lokalne waluty na Kickstarterze

Kickstarter nie jest dla nas nowością, bo o serwisie słyszy się już od lat. Głównie kojarzony jest jednak z rynkiem amerykańskim. Nie bez przyczyny, bo to tam serwis jest najpopularniejszy.  Jednak jak podaje firma do tej pory przeszło 250 tys. osób z takich krajów jak Słowenia, czy właśnie Polska wsparło różne projekty. Więc lokalny rynek będzie miał już jakąś bazę odbiorców w kraju.

Czytaj też: Teraz już w bieli, czyli chłodzenie Shadow Rock 3 White od be quiet!

Czytaj też: ASRock wypuszcza serię NUC 1100

Czytaj też: TCL prezentuje swoje nowe serie telewizorów z linii P 2020 czyli P81, P71 i P61

A to bardzo ważne, bo firma otwiera się na Polski rynek umożliwiając twórcom wybranie, czy chcą zbierać pieniądze w euro, dolarach, czy właśnie w złotówkach. Polska nie jest jedynym krajem, w którym coś takiego zostało umożliwione. Kickstarter otworzył się także na Danię, Norwegię, Szwecję i Szwajcarię. Twórcy z każdego z tych krajów będą modli wybrać swoją lokalną walutę. Wejście do kolejnych państw z pewnością sprawi, że w serwisie zacznie pojawiać się o wiele więcej projektów, a co za tym idzie poprawę kondycji firmy, która również została dotknięta skutkami pandemii.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News