Reklama
aplikuj.pl

Kiedy możemy spodziewać się pamięci DDR5?

pamięci DDR5, pamięć RAM DDR5, premiera DDR5, kiedy na rynek trafią pamięci DDR5

Marc Greenberg to jeden z ekspertów rynku pamięci RAM Cadence. Powiedział on właśnie, że jeszcze w 2020 roku możemy spodziewać się debiutu nowego standardu pamięci RAM.

Należy tutaj pamiętać, że standard JEDEC DDR5 jest ciągle w trakcie rozwoju. W jaki sposób producenci pamięci mogą nad nimi pracować, skoro standard nie jest jeszcze gotowy?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Okazuje się, że bliska współpraca z JEDEC ma tutaj spore zalety. Takie firmy mają bliski wgląd w rozwój standardu. Dzięki temu mogą one przewidywać wszystkie zmiany na drodze do finalnego efektu.

Candence ma już kilkanaście projektów. Pamięci powinny osiągać prędkość początkową 4800 MHz, co pozytywnie wpłynie na wiele różnych zastosowań. Z pewnością wraz z rozwojem standardu na rynek będą trafiały jeszcze szybsze pamięci.

Jest też już potwierdzone, że procesory AMD EPYC Genoa 3. generacji i Intel Sapphire Rapids Xeon będą obsługiwały pamięci DDR5. Takie konstrukcje najpewniej trafią na rynek w 2021 roku, choć w przypadku Intela może to być też początek 2022 roku.

Czytaj też: Czy AMD Ryzen 9 4900H jest szybszy od konkurencji?