Kierunek: Noc – zobacz zapowiedź serialu inspirowanego prozą Jacka Dukaja

Kierunek:Noc, serial Kierunek: Noc, Jacek Dukaj, Tomasz Bagiński, Netflix

Netflix zaprezentował pierwszy teaser serialu Kierunek: Noc, który bazuje na książce Jacka Dukaja Starość Aksolotla.  Będzie to pierwszy belgijski serial oryginalny z międzynarodową obsadą.

CZYTAJ TEŻ: The Batman – kiedy ekipa wróci na plan? Matt Reeves komentuje

Kierunek: Noc będzie pierwszym belgijskim serialem oryginalnym, który zobaczymy na Netflixie. Jako inspirację do przedstawionej w nim historii wykorzystano książkę polskiego pisarza, Jacka Dukaja pt. Starość Aksolotla. Za reżyserie odpowie belgijski duet – Inti Calfat i Dirk Verheve, zaś Jason George został showrunnerem serii, Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński są producentami wykonawczymi.

„Akcję serialu „KIERUNEK: NOC” rozpoczyna nagłe niewyjaśnione zdarzenie: promienie słońca zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kierunek na zachód, aby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy. Teraz ich wszystkich łączy jedno: pragnienie przetrwania za wszelką cenę. Jednak konflikty na pokładzie mogą okazać się równie zabójcze, co promienie słoneczne.”

Zwiastun w świetny sposób pokazuje początek historii zanim jeszcze bohaterowie trafiają na pokład samolotu.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery serialu Kierunek: Noc. Na razie wiadomo, że ma zadebiutować na Netfliksie jeszcze w tym roku.

W obsadzie Kierunek: Noc zobaczymy aktorów z różnych krajów, w tym z Belgii, Niemiec, Rosji, Turcji i Polski. Naszym reprezentantem został Ksawery Szlenkier, a obok niego w serialu wystąpią:  Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News