Reklama
aplikuj.pl

Kilka nowości dla użytkowników pakietu Office na iPadach

ipad, Microsoft office, iPad aktualizacja Office

Microsoft wprowadza kilka nowości dla osób korzystających z pakietu Office na tabletach z serii iPad. Dzięki nowej aktualizacji korzystanie z narzędzi biurowych ma być jeszcze przyjemniejsze.

Aktualizacja Office’a to nowe możliwości dla użytkowników iPadów

Celem nowej aktualizacji jest wprowadzenie funkcji, które pozwolą w pakiecie Office wykorzystywać możliwości, jakie daje iPad. Użytkownicy będą mogli w aplikacjach Microsoft Exel, Word czy PowerPoint wykorzystać takie narzędzia jak Magic Mouse czy Magic Keybord. Aktualizacja pozwoli za ich pomocą lepiej sterować kursorem i płynnie korzystać z programów. Korzystając z gładzika wbudowanego w klawiaturę kursor zmieni się w aktualnie potrzebne narzędzie w zależności jaką treść będzie wskazywał. Używając myszy lub gładzika użytkownicy skorzystają z podświetlenia, tekstu, wybierania komórek tabeli czy dopasowywanie grafik w prezentacjach.

Czytaj też: Słuchanie filmów i seriali na Netfliksie? Platforma wprowadza nową funkcję
Czytaj też: Google wstrzymało proces aktualizacji Chrome OS
Czytaj też: Dokumenty i Arkusze Google dostały nowe ikony

Microsotf dodatkowo odświeży ekran startowy, który stanie się bardziej przejrzysty, przez co o wiele łatwiej będzie odnaleźć potrzebne rzeczy. Aktualizacja oferuje wrażenia bardziej przypominające komputer stacjonarny podczas korzystania z narzędzi zwiększających produktywność na najnowszym iPadzie, iPadzie Pro i iPadzie Air. I choć większość funkcji dostępna była wcześniej, to teraz dzięki wsparciu Magic Mouse czy Magic Keybord, korzystanie z nich będzie dużo prostsze.

Jak informuje Microsoft aktualizacja powinna trafić do użytkowników w ciągu najbliższych tygodni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News