Reklama
aplikuj.pl

Kina w Polsce nadal zamknięte. Premier przedłuża obostrzenia związane z koronawirusem

koronawirus, koronawirus przemysł filmowy, serwicy VOD, NEtflix, platformy streamingowe, koronawirus zamknięte kina, kryzys kinowy,

Premier Mateusz Morawiecki 9 kwietnia ogłosił nowe restrykcje w sprawie pandemii koronawirusa. Nałożone wcześniej obostrzenia zostały przedłużone, co oznacza, że kina nadal będą zamknięte. Do kiedy? Sprawdźcie.

Premier Morawiecki przedłużył wcześniej nałożone obostrzenia dotyczące zakazów zgromadzeń, zamknięcia placówek kultury a także szkół, przedszkoli, żłobków i uczelni. Przypomnijmy, że kina zostały zamknięte 12 marca, co wstępnie miało trwać do 26 marca. Potem zostało to przedłużone. Teraz wiadomo, że placówki będą nieczynne przynajmniej do 19 kwietnia, choć powinniśmy spodziewać się niedługo zamknięcia do odwołania, bez ustalania jakichkolwiek dat.

Przedłużenie obostrzeń dotyczy również szkół, przedszkoli, żłobków i uczelni, które mają być nieczynne przynajmniej do 26 kwietnia. Oznacza to przesunięcie egzaminów ósmoklasistów i matur, ale nowej daty jeszcze nie ustalono. Uczniowie i studenci obawiają się, że źle zorganizowana nauka online sprawi, że będą mieli spore braki, a co może skończyć się powtarzaniem semestru lub złym wynikiem na maturze.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News