WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Mamy złą wiadomość – kina w Polsce zamknięte jeszcze dłużej

Mamy złą wiadomość – kina w Polsce zamknięte jeszcze dłużej

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono nową datę otwarcia polskich kin. Niestety obostrzenia przedłużono aż o miesiąc. Kiedy więc ponownie będziemy mogli wybrać się na seans kinowy?

Kina w Polsce zamknięte do końca grudnia

Według wcześniejszych obostrzeń kina w Polsce miały pozostać zamknięte do 29 listopada. Jednak podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że obostrzenia będą obowiązywały dalej. A co za tym idzie kina i inne placówki kultury pozostaną nadal zamknięte.

Czytaj też: Recenzja serialu Mroczne materie – 2 sezon, odcinki 1 i 2
Czytaj też: Recenzja serialu The Mandalorian – sezon 2, odcinek 3
Czytaj też: Recenzja serialu Miłość i Anarchia – sezon 1

Premier powiedział podczas konferencji:

Znajdujemy się wciąż na etapie tego, co nazywamy bezpiecznikiem. To czy Polska będzie mogła znaleźć się w sferze mniejszych obostrzeń, wyniknie z tego, czy Polacy będą przestrzegać zasad.

Kina pozostaną więc zamknięte jeszcze do 27 grudnia, choć powinniśmy się spodziewać, że raczej przed końcem roku na żaden seans i tak się nie wybierzemy. W repertuarze będzie brakować jakichkolwiek nowości, a jedynym światełkiem w tunelu może być Wonder Woman 1984, która zaplanowana została na 25 grudnia. Ale czy komukolwiek będzie się opłacało otworzyć kino pod koniec grudnia tylko dla tego jednego filmu?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News