Reklama

Rząd przedłuża obostrzenia – kina zamknięte jeszcze dłużej

koronawirus, koronawirus przemysł filmowy, serwicy VOD, NEtflix, platformy streamingowe, koronawirus zamknięte kina, kryzys kinowy,

Można było się tego spodziewać. Minister Zdrowia ogłosił dzisiaj, że obostrzenia, które miały obowiązywać do 17 stycznia zostały przedłużone. A to oznacza, że do kin jeszcze długo nie pójdziemy.

Kina zamknięte do końca miesiąca

Poprzednie obostrzenia miały obowiązywać do 17 stycznia. Dotyczyło to placówek kultury takich jak kina czy teatry, ale nie tylko. Dzisiaj ogłoszono nowe rozporządzenia związane z pandemią. I nie mamy dobrych wieści. Kolejna fala zakażeń wymusiła przedłużenie obostrzeń o dwa tygodnie. Dotyczy to wszystkich poprzednich zaleceń, za wyjątkiem szkół. Tam zostanie uruchomione stacjonarne nauczanie w klasach 1-3.

Czytaj też: Kolejny zwiastun serialu WandaVision z zupełnie nowymi fragmentami
Czytaj też: Netflix – dlaczego wciąż do niego wracamy?
Czytaj też: Chris Pratt będzie nowym Indianą Jonesem?

Oznacza to, że do 31 stycznia kina i inne placówki kultury pozostaną zamknięte. A raczej powinniśmy napisać, że przynajmniej do tego czasu, bo jak widać wszystko jeszcze może ulec zmianie. Tak jak planowana na 29 stycznia premiera animacji Co w duszy gra. W najbliższym czasie powinniśmy poznać nową datę premiery. 12 lutego ma do naszych kin wejść Wonder Woman 1984, ale wydaje się, że i ten debiut może być zagrożony.