Reklama
aplikuj.pl

Kontynuacja Kingdom Come Deliverance pewna. Gra sprzedała się w milionach egzemplarzy

kingdom come deliverance

Dobre wieści dla fanów gier RPG. Sprzedaż Kingdom Come Deliverance jest na tyle dobra, że spokojnie możemy oczekiwać tego, iż seria pozostanie z nami na dłużej. Ile kopii trafiło do graczy?

Kingdom Come Deliverance u milionów graczy

Deweloperzy odpowiedzialni za Kingdom Come Deliverance pochwalili się wynikami sprzedaży. Jak się okazuje, produkcja Warhorse Studios sprzedała się w liczbie pięciu milionów egzemplarzy! Wynik pochodzi ze sprzedaży gry z PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Czytaj też: Nowe wieści o Horizon Call of the Mountain. Headset VR będzie wibrował!

Kingdom Come Deliverance startowało jako produkcja potrzebująca wsparcia na Kickstarterze. Nie był to jednak tytuł tworzony przez zapalonych amatorów, a przez doświadczonych deweloperów. Wystarczy przypomnieć, że na czele Warhorse Studios stoi osoba odpowiedzialna za pierwszą odsłonę, legendarnej dziś, Mafii. Jakość po raz kolejny została dostarczona, co widać po ocenach na Steam, gdzie tytuł jest pozytywnie oceniony przez 81 procent graczy. Ciekawe, czy deweloperzy zdecydują się na ulepszenie gry na konsolach, aby podkręcić jakość oprawy graficznej? Gracze PS5 mogą grać maksymalnie w 1080p i 30 klatkach na sekundę, a posiadacze Xbox Series X – 1440p i 30 fps.

Przeceny na Kingdom Come Deliverance

Jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić tej produkcji? Jest na to dobry moment, ponieważ trwają na nią spore przeceny. Posiadacze PC mogą kupić Kingdom Come Deliverance za 32,39 zł. Gracze z Xboxami zapłacą za to aktualnie 31 złotych. Na PlayStation niestety trzeba zapłacić 124 zł, ale jeśli posiadacie abonament PlayStation Plus w wersji Extra lub Premium – gracie za darmo.

Czytaj też: Aktualizacja Diablo 2 Resurrected na jakiś czas ułatwi grę

Co Was czeka w grze? Oto historia Kingdom Come Deliverance:

Czechy – położone w sercu Europy, ziemie bogate w kulturę, srebro i wznoszące się wszędzie zamki. Śmierć ukochanego władcy, cesarza Karola IV., pogrążyła królestwo w ciemności: wojna, korupcja i niezgoda rujnują klejnot cesarstwa.

Najstarszy syn Karola, Wacław, dziedziczy koronę. W przeciwieństwie do swego ojca, to naiwny, rozwiązły i mało ambitny monarcha. Jego przyrodni brat, król Węgier, Zygmunt, wyczuwa te słabości. Pozorując dobrą wolę, Zygmunt udaje się do Czech i uprowadza Wacława. Gdy tron zostaje pusty, Zygmunt plądruje czeskie ziemie i przywłaszcza sobie majątki.

W samym środku tego chaosu znajdujesz się Ty – Henryk, syn kowala. Twoje spokojne życie rozpada się na kawałki, gdy najazd wojsk, najętych przez samego króla Zygmunta, pali doszczętnie Twoją wioskę. Szczęście w nieszczęściu, jesteś jednym z niewielu ocalałych z tej masakry.

Bez domu, rodziny czy przyszłości, kończysz na służbie u pana Radzika Kobyły, który przeciwstawia się wtargnięciu wojsk Zygmunta do Czech. Los wciąga Cię w ten krwawy spór i wpuszcza w środek zaciekłej wojny, w której pomagasz walczyć o przyszłe losy Korony Czeskiej.