Kremy do pielęgnacji twarzy działają najlepiej, jeśli są dopasowane idealnie do danej osoby. Niestety, stworzenie takiej mieszanki jest zazwyczaj drogie. Chce to właśnie zmienić Skinmade.

Kioski są obecnie dostępne w kilku miastach w Niemczech, ale startup planuje rozszerzenie działalności. Każda maszyna posiada ekran dotykowy a obsługę wspiera pracownik. Urządzenie analizuje skórę na czole, policzku i pod ustami.

W tym celu wykorzystuje on czujnik pojemnościowy, który potrafi określić nawilżenie skóry oraz pasek folii dociskany do naszego ciała i analizowany optycznie w celu ustalenia poziomu lipidów. Jest to opatentowana technika służąca do pomiaru elastyczności skóry.

Czytaj też: Dlaczego dzieci bełkoczą?

Dane przetwarzane są przy wykorzystaniu algorytmów uczenia maszynowego i określają najlepszą mieszankę kremu dla danej osoby. Odpowiednie składniki mieszane są w urządzeniu i wydawane klientowi. Koszt takiego kremu to 40 euro, ale daje on pewność, że jest idealnie dopasowany do Waszej skóry.

Firma planuje także stworzenie domowego analizatora. Dzięki niemu będzie można na bieżąco badać skórę w warunkach domowych i dobierać odpowiednie kremy.

Czytaj też: Powstał pierwszy wygenerowany komputerowo genom

Źródło: Newatlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej