WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Kit Car Kellison J5R zachwyca kształtami na eBayu

To zdecydowanie pierwszy Kit Car, który zawitał w nasze progi i bardzo dobrze, bo ten Kellison J5R po prostu przyciąga wzrok swoimi niecodziennymi kształtami. Swój sportowy design z lat 50. XX wieku zawdzięcza weteranowi Sił Powietrznych, ale zebraniem go do kupy zajął się sam właściciel, jak to na Kit Car’y przystało.

Czytaj też: Oldschoolowe Porsche 904 GTS spogląda do nas z aukcji

Kellison J5R podchodzi od niespecjalnie szeroko znanej firmy Kellison Engineering, która została założona w 1954 roku przez Jima Kellisona, pilota myśliwca, który walczył w wojnie koreańskiej. Obgadywany tutaj J5 był ewolucją pierwszego samochodu firmy, czyli J4, co przełożyło się na wydłużony rozstaw i nieco wyższą linię dachu. Ten egzemplarz jest z kolei wersją R, co oznacza obecność lżejszego nadwozia przeznaczonego do wyścigów. Pod maską znajduje się silnik Chevrolet V-8 o pojemności 4,8-litra w połączeniu z manualną skrzynią biegów.

Choć Kellison może nie mieć egzotycznego rodowodu marki i sukcesów na torach, to zdecydowanie jest na równi z najlepszymi samochodami sportowymi z tamtych lat. Linia niskiego dachu, przesadzone garby błotników i długie zwisy tworzą razem naprawdę oszałamiający pojazd. Pojazd, który może być już Wasz za cenę 39500$, którą życzy sobie obecny właściciel na eBayu w Tampie na Florydzie.

Czytaj też: Dwa pierwsze egzemplarze Pontiac Firebird do zgarnięcia

Źródło: Road and track