WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Klasyczny Minecraft dostępny przez przeglądarkę!

Klasyczny Minecraft zachwyci dawnych fanów. Twórcy umożliwili nam zabawę w bardzo starej wersji gry.

Minecraft przeszedł bardzo długą drogę. Jeśli wierzyć zapiskom dostępnym w najgłębszych zakątkach Internetu, to pierwszą budowlą zbudowaną w grze przez kogoś innego, niż sam twórca był most. A raczej coś, co było połączenie kilku bloków.

Czytaj też: Epic Games kocha Microsoft – po latach krytyki firmy zaczęły się lubić

Wersja gry 0.0.11a, którą widzicie na screenie była niesamowicie ograniczona. Niektórzy ją jednak pamiętają jeszcze z postów wrzucanych przez samego Notcha na różne fora dla fanów gier Indie. Co jeśli chwielibyśmy na własnej skórze zobaczyć, jak kiedyś prezentowała się ta produkcja? Dzięki nowym twórcom gry możemy zagrać w przeglądarce w wersję oznaczoną jako 0.0.23a_01 – czyli równie wiekowy build gry.

W czymś co zostało nazwane Minecraft Classic otrzymujemy 32 bloki, mnóstwo błędów oraz tragiczny interfejs. Hej, nikt nie mówił, że to będzie przyjemny powrót do przeszłości! Samą grę warto jednak zobaczyć, aby zrozumieć jak długą drogę ona przeszła. Zainteresowanie mogą to zrobić teraz wchodząc pod link podany w tym miejscu.

Gracze w przeglądarkowej wersji gry mogą wybrać rozmiar świata oraz pole widzenia. Większych opcji graficznych nie ma, bo i gra nie posiadała żadnych skomplikowanych efektów, które ma teraz (jeśli można je nazywać „skomplikowanymi”). Tytuł powinien jednak załadować się nawet na słabszych komputerach i pozwolić nam na chwilę przenieść się w przeszłość. Swoją drogą – ostatnio dotarło do mnie, że z Minecraftem będziemy wkrótce na trzech generacjach konsol! Ten tytuł będzie żył wiecznie.

Czytaj też: Emulator Xboksa na Nintendo Switch – jak sprawują się gry?

Źródło: minecraft.net