Reklama
aplikuj.pl

Boisz się promieniowania? Oto klatka Faradaya dla routerów

klatka faradaya router

Pomysły antykomórkowców oraz ludzi chcących zarobić na ich naiwności potrafią być naprawdę zaskakujące. Po sieci zaczęły krążyć oferty z serwisu Amazon. Sprzedawcy mają w ofercie klatkę Faradaya dla routerów.

Klatka Faradaya to marzenie foliarza

Klatka Faradaya to wynaleziona w 1836 roku przez Michaela Faradaya matowa, metalowa ściana, której zadaniem było pokazanie zjawiska elektrostatyki. Prawidłowo stworzona i zamknięta klatka tworzy przestrzeń, w której nie ma pola elektrycznego. Dodatkowo taka konstrukcja nie wpuszcza pola z zewnątrz. Czyli znajdując się w klatce Faradaya nie dociera do nas pole elektromagnetyczne np. z nadajników sieci komórkowej, routerów czy smartfonów. W nawiązaniu do teorii wszelakich – nie można nam usmażyć mózgu.

Czytaj też: YouTube jako główne źródło (dez)informacji i fake newsów

Stąd też wziął się pomysł ekranowania pomieszczeń. Niektórzy robią to za pomocą różnego rodzaju farb lub folii aluminiowej. Jaki może to przynieść efekt? Nieprawidłowo wykonane ekranowanie może stworzyć coś na kształt nieszczelnej klatki Faradaya. Do której dociera pole elektromagnetyczne, odbija się od ścian i zostaje zwielokrotnione. Zamiast się od niego odgrodzić, jeszcze bardziej wystawiamy się na ekspozycję.

Czytaj też: Kolejne miasto bez 5G i Wi-Fi w szkołach? Mielec chce być jak Kraśnik

Klatka faradaya dla routerów

klatka Faradaya dla routerów

Jednym z największych wrogów komórkosceptyków są routery Wi-Fi. Według niektórych teorii, Wi-Fi jest przejściową technologią, która jest wstępem do wprowadzenia śmiercionośnego 5G. Dlatego też na facebookowych grupach zrzeszających przeciwników sieci komórkowych mnożą się instrukcje wyłączenia Wi-Fi w routerach, albo przynajmniej zmniejszenia ich mocy do poziomu praktycznie nieużywalnego.

Czytaj też: Sieć 5G w wojsku. Tylko jedna armia w Europie nad nią pracuje

Istnieją też teorie głoszące, że router jak przystało na masońskie narzędzie depopulacji, nawet po wyłączeniu Wi-Fi… dalej Wi-Fi nadaje. Co wtedy? Wybawieniem może być klatka Faradaya dla routera.

klatka Faradaya dla routerów

Takie cudo na Amazonie kosztuje 149,99 dolarów i ma wymiary 3,5 x 10 x 9 cali. Czyli jest w stanie pomieścić większość routerów. Wykorzystanie klatki Faradaya w nazwie jest mocno naciągane, bo w opisie mamy informację, że konstrukcja blokuje 95% promieniowania elektromagnetycznego. Coś dziurawa ta klatka…

Mimo wszystko, do listy foliarskich artefaktów, obok orgnitów, chembusterów i kabelków do podłączania kabla LAN do smartfonów i tabletów możemy dołożyć klatkę Farayada dla routerów.