WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

PKO Bank Polski jako drugi trafia do Huawei AppGallery

Wygląda na to, że mBank rozpoczął lawinę. Do sklepu z aplikacjami Huaweia dołącza PKO Bank Polski, który docelowo będzie działać też na aplikacjach wyposażonych w Huawei Mobile Services.

Podobnie jak w przypadku aplikacji mBanku, IKO jest dostępna w AppGallery dla urządzeń wyposażonych w usługi Google’a. Ale, ponownie jak w przypadku mBanku, bez problemu można ją pobrać na smartfony bez usług Google’a. Choć nie wiadomo ile to potrwa i czy jest to do końca bezpieczne.

Czytaj też: mBank dostępny w Huawei AppGallery. Ale jest tu duży haczyk

Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska:

Największy polski bank dołączył do Huawei AppGallery, to kolejny milowy krok w rozwoju naszego sklepu. Obiecaliśmy, że ten rozwój będzie szybki i znaczący, i cieszę się, że już dziś możemy dać naszym użytkownikom, którzy są zarazem klientami PKO BP, wygodny dostęp do aplikacji banku – na razie dla urządzeń z GMS, ale już niedługo także dla najnowszych smartfonów i tabletów Huawei z HMS.

Na docelową aplikację IKO kompatybilną z urządzeniami z HMS, takimi jak seria smartfonów P40, Mate Xs, Y6p, Y5p oraz nowe tablety poczekamy zapewne jeszcze kilka miesięcy.

Samo dostosowanie aplikacji do działania na tych urządzeniach podobno nie jest trudne. Ale w przypadku banków może to być nieco trudniejsze ze względu na konieczność odpowiedniego dostosowania zabezpieczeń.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News