Reklama
aplikuj.pl

Koktajl przeciwciał od Regeneron w 100% chroni przed COVID-19

pandemia

Firma Regeneron Pharmaceuticals poinformowała, że opracowany przez nią koktajl przeciwciał chronił przed COVID-19 osoby wystawione na kontakt z zakażonymi koronawirusem.

Oparty na dwóch rodzajach przeciwciał, REGEN-COV zapewniał 100-procentową redukcję objawowych zakażeń SARS-CoV-2. Co więcej, ogólny wskaźnik infekcji koronawirusowych był o ok. 50% niższy, a wnioski zostały wyciągnięte na podstawie badania obejmującego 400 uczestników, z czego każdy z nich miał kontakt z co najmniej 1 domownikiem chorym na COVID-19.

Czytaj też: Skuteczność szczepionki na koronawirusa jest nawet wyższa niż się spodziewano
Czytaj też: Mutacja koronawirusa z RPA jest już w Wielkiej Brytanii. Wykryto niemal 80 przypadków
Czytaj też: BioNTech stworzyła przełomową szczepionkę, ale nie na koronawirusa

Co ciekawe, w ubiegłym tygodniu optymistyczne wieści zostały ogłoszone przez inną firmę, Eli Lilly and Company, która opracowała lek znany jako bamlanivimab. I choć również wykazał się on skutecznym działaniem w kontekście pandemii, to jego skuteczność była odrobinę niższa – ryzyko objawowego przejścia COVID-19 spadło bowiem o ok. 80%.

Koktajl przeciwciał REGEN-COV w 100 procentach zapobiega objawowemu COVID-19

Koktajl przeciwciał REGEN-COV był badany pod kątem zastosowania go w formie pasywnej szczepionki, która wiąże się z bezpośrednim dostarczeniem do organizmu przeciwciał zwalczających SARS-CoV-2. Tradycyjne szczepionki działają odrobinę inaczej, ponieważ układ odpornościowy danej osoby jest stymulowany tak, by samemu wytwarzał przeciwciała.