Reklama
aplikuj.pl

Kolejna seria procesorów Coffee Lake w kwietniu

Uwaga, tym razem #potwierdzoneinfo

Przecieki na temat premiery kolejnych układów Coffee Lake docierały do nas od dłuższego czasu, ale nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone. Jak możecie wnioskować z tytułu – do dziś.

Na takie informacje trafili redaktorzy niemieckiego serwisu ComputerBase, którzy porównali doniesienia od dostawców z Japonii z oświadczeniami producentów na targach Embedded World 2018 w Norymberdze. Farbę puściły nawet niektóre sklepy, które przedwcześnie zamieściły procesory w swojej ofercie. Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, że premiera kolejnej serii układów Coffee Lake odbędzie się zaraz po Świętach Wielkanocnych.

Mowa o dwóch przedstawicielach Core i5 (i5-8500, i5-8600) jednym Core i3-8300 oraz słabszych i tańszych Pentiumach Gold (G5600, G5500, G5400) i Celeronach (G4920, G4900). Szczegóły na temat ich specyfikacji znajdziecie powyżej w tabeli (wytłuszczone pozycje). Wraz z nimi na półki sklepowe mają wjechać również płyty główne o niższych chipsetach, niż dotychczas dostępne Z370. Te będą oczywiście tańsze, ale pozbawione niektórych rozwiązań i dodatków, których i tak większość nabywców nie wykorzysta.

Wygląda więc na to, że jeśli planujecie zmianę platformy i nie potrzebujecie wypasionej płyty głównej i procesora, to warto chwilę poczekać. Oczywiście o ile zdecydowaliście się na rozwiązania Intela, na które decydują się również główne firmy.

Źródło: computerbase.de