Reklama
aplikuj.pl

Kolejne oszustwa w sieci, tym razem uważajcie na maile o zawieszeniu konta na o2

bosch, Najczęściej kupowanym produktem na raty online w 2020 roku był smartfon

Cyberprzestwepcy wymyślają wciąż nowe sposoby, by złamać zabezpieczenia systemowe naszych sprzętów. Tym razem rozsyłają fałszywe maile informujące o zablokowaniu konta e-mail na o2.

Groźba zablokowania poczty

Osoby korzystające z poczty w serwisie o2 powinny uważać na nową formę oszustwa. Cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości, w których znajduje się informacja o braku akceptacji nowej Polityki Prywatności, czego efektem ma być blokada konta. Znajdziemy tam zapis o braku zgody na zbieranie danych, co w efekcie prowadzi do niemożności świadczenia usług poczty elektronicznej. Po dokładnym przyjrzeniu się treści wiadomości znajdziemy tam sporo błędów. Zaś mail wysyłany jest z adresu: [email protected].

Czytaj też: Samsung rozwija technologię QLED
Czytaj też: Google wstrzymało proces aktualizacji Chrome OS
Czytaj też: Dokumenty i Arkusze Google dostały nowe ikony

W wiadomości znajdziemy również link, który po kliknięciu w niego ma spowodować akceptację Polityki Prywatności i dalsze działanie poczty. Nie klikajcie w niego! Jak dobrze się domyślacie, efektem wejścia w odnośnik może być złamanie zabezpieczeń naszego komputera, zawirusowanie go, wyciek danych, a nawet całkowite zablokowanie sprzętu. Najlepiej więc taki e-mail od razu usunąć, a adresata dodać do listy zablokowanych kontaktów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News