Reklama

Kolejne teorie dotyczące fabuły Avengers: Endgame. Nadal spekulacje czy już spoilery?

Treść może zawierać spoilery!

Kolejne teorie dotyczące fabuły Avengers: Endgame. Nadal spekulacje czy już spoilery?

Za dokładnie 3 tygodnie odbędą się pierwsze, przedpremierowe, pokazy filmu Avengers 4. W końcu poznamy odpowiedzi na tysiące nurtujących nas pytań. Kto przeżył? Kto zginął? Co poświęcą bohaterowie, by pokonać Thanosa? I wiele, wiele innych. I choć wydawałoby się, że pomysłowość fanów powinna powoli się wyczerpywać, to tak wcale nie jest. Na Reddicie pojawiły się kolejne teorie dotyczące fabuły Avengers: Endgame.

Nie są potwierdzone, ale i tak ostrzegamy przed spoilerami, bo jeśli okażą się prawdziwe, to mogą wam bardzo zepsuć seans.

Wątek zbiorczy niezweryfikowanych spoilerów pojawił się na Reddicie. Sprawdźmy jakie rzeczy Marvel „ukrył” pod naszym nosem.

Hiszpańskie wiadomości

Kolejne teorie dotyczące fabuły Avengers: Endgame. Nadal spekulacje czy już spoilery?

Użytkownik Hyparcus podaje kilka spoilerów z hiszpańskiego kanału na YouTube. Jego twórca twierdzi, że posiada informacje o filmie. Niektóre z nich zawarte są w zwiastunach i spotach, a inne są zupełnie nowe. Oto one:

  • Zwrot „ Avengers Assemble” będzie użyty w chwili, gdy wszyscy Mściciele będą razem.
  • Niektóre sceny ze zwiastunów są fałszywe lub nie dzieją się dokładnie w sposób, jaki pokazano.
  • Inteligentny Hulk, jednak nie Profesor Hulk. Wyczekiwany rewanż i jedna z najlepszych walk w filmie pomiędzy Hulkiem i Thanosem.
  • Jedna ze scen z pierwszego zwiastuna naprawdę dzieje się na końcu filmu.
  • Cameo Stana Lee będzie ważne dla fabuły.
  • Thanos pożałuje czegoś, co zrobił w przeszłości.
  • Jakiś element ze Spider-Man: Homecoming jest istotny dla Endgame.
  • Będą smutne chwile, gdy niektóre z postaci umrą. Jednak ich śmierć nie będzie działa się w tym samym czasie, co w Infinity War.

Czytaj też: Zobaczcie nowy spot Avengers: Endgame

Nieoczekiwana scena

Elephant_Jockey23 daje niewielki, ale zagadkowy spoiler. Podobno w Endgame jest scena Korg vs. Drax. Oznaczałoby to, że Korg przeżył, a Drax zmartwychwstał w pewnym momencie filmu. Nie wiadomo jednak co zawierałaby taka scena.

Kolejne teorie dotyczące fabuły Avengers: Endgame. Nadal spekulacje czy już spoilery?

Wiele śmierci i trzeci akt

Ilurkingsiscool twierdzi, że Steve Rogers i Tony Stark zginą w Endgame. Śmierć Lokiego i Gamory w Infinity War jest ostateczna. Thanos zginie od ciosu zadanego przez Nebulę, ale najpierw poważnie zrani Carol Danvers. Zobaczymy ponownie Bitwę o Nowy Jork z pierwszych  Avengersów, zostanie ona rozegrana w trzecim akcie filmu.

Kolejne teorie dotyczące fabuły Avengers: Endgame. Nadal spekulacje czy już spoilery?

Szczęśliwsze zakończenie

Jeden z użytkowników twierdzi, że Kapitan Ameryka nie umrze. Według niego Steve powróci do Peggy Carter i razem będą mieli szczęśliwe zakończenie.

Wiem coś, nie powiem skąd, ale powinniście potraktować to jako spoiler o losie jednego z sześciu pierwszych Mścicieli. Kapitan Ameryka nie umiera. Wraca do chwili, zanim zniknął. Jego ostatnią sceną jest taniec z Peggy Carter (Hayley Atwell), a jego ostatnia wypowiedź brzmi: „Mogę to robić przez cały dzień”. W końcu zaznaje spokoju. Każdy, kto twierdzi, że Kapitan umiera, jest w błędzie.

Wiele kontrowersji

Maxthebax57 twierdzi, że widział już film i jest on bardzo kontrowersyjny i mroczny

Widziałem już Endgame i wszystko, co zamierzam powiedzieć, to fakt, że jest on bardzo kontrowersyjny. Niektóre postacie zostają zabite, a całość jest mroczna, co niektórzy mogą lubić. Film będzie trwał 2 godziny i 22 minuty (oficjalna informacja mówi o 3 godzinach i 2 minutach). Zawiera on wiele elementów z komiksów z jedną, poważną zmianą, która ma sens.

Ten sam Redditor w kolejnych komentarzach twierdzi, że „niektóre sceny nie zostały ukończone i wciąż wymagają edycji”, ale fabuła nie powinna ulec znaczącym zmianom.  Pisze też, że Tony Stark umiera w ostatnich pięciu minutach filmu. Dodał również, że „film ma bardzo kiepskie zakończenie, ale jest niesamowity. Będzie to miało sens, gdy sam go obejrzysz, ale i tak jest szokujący”.

Kolejne teorie dotyczące fabuły Avengers: Endgame. Nadal spekulacje czy już spoilery?

Ujawnił też szczegół, który do tej pory nie był tematem spoilerów. Podaje powód, dla którego Avengers odnieśli porażkę w walce z Thanosem aż tyle razy. Chodzi oczywiście o widziane przez Stange’a warianty.

MCU, które oglądaliśmy, nie jest oryginalną linią czasu. W każdej z osi ktoś dostaje rękawicę, Avengers próbują go powstrzymać, ale w rezultacie pogarszają sprawę. Ktoś resetuje czas by zapobiec zniszczeniu wszechświata. Jednak w Endgame dzieje się coś, co zatrzymuje cykl.

Dodaje też, że to nie Thanos, jest głównym złoczyńcą. Według Maxthebax57 mściciele będą musieli walczyć ze zdradą we własnych szeregach. Zakończenie może nas zawieść, a po napisach jest tylko jedna scena, która dotyczy Stana Lee. Według Redditora Endgame odpowiada również na pytanie, dlaczego w MCU nie ma X-Menów.

Trzeba przyznać, że te teorie są bardzo różnorodne i interesujące. Jednak czy będą miały odzwierciedlenie w filmie? Czy kolejne teorie dotyczące fabuły Avengers: Endgame są tylko spekulacjami, a może to prawdziwe przecieki? Wszystkiego dowiemy się już 25 kwietnia. A ci, którzy pójdą do kina na pokazy przedpremierowe – dzień wcześniej.

Czytaj też: Maraton Marvela dla prawdziwych twardzieli

Źródło: bgr.com