WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kolejne wersje GeForce GTX 1650 na zdjęciach

Wieści o premierze karty NVIDIA GeForce GTX 1650 już 22 kwietnia z dnia na dzień stają się bardziej prawdopodobne na tle nieustannie wyciekających szczegółów na ich temat. Wcześniej poznaliśmy w pewnym stopniu wydajność tego modelu, nieco później jego wygląd w wersji od ZOTAC’a, a dziś mamy okazję rzucić okiem na kolejne autorskie modele. Tym razem spod marki Gainward oraz Palit.

Już wczoraj poznaliśmy to, co będzie cechować konstrukcje Mini-ITX w GTX 1650, a wersje od kolejnych producentów są tylko potwierdzeniem tego, czego możemy oczekiwać. Ponownie karty nie zostały wyposażone w dodatkowe złącze zasilania, co oznacza, że poradzą sobie czerpiąc moc wyłącznie ze slotu PCIe. W przypadku tych dwóch modeli (Pegasus i StormX) PCB nie różni się w ogóle, ponieważ Gainward i Palit pracują tak naprawdę pod jedną banderą.

W kwestii zegarów rdzenia graficznego TU117 również jest identycznie, bo w grę wchodzi taktowanie 1665 MHz i 1725 MHz kolejno w trybie podstawowym i Boost. W obu przypadkach mamy też do czynienia z 4 GB pamięci VRAM i to tej starszej, bo GDDR5. Niestandardowe wydają się z kolei wyjścia wideo na tych jedno-slotowych modelach. Co tu dużo mówić, nie często spotyka się duet HDMI z DVI-D w wersji Dual Link bez żadnego DisplayPort.

Czytaj też: Nvidia GeForce RTX 2070 Ti – pierwsze przecieki

Źródło: Videocardz