WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kolejny chiński bullet train będzie 3-krotnie szybszy od naszych najszybszych Pendolino

Wcześniej pisaliśmy już o najnowszym pociągu Alfa-X, Shinkansenie, który przebija barierę 360 km/h, a tym razem mamy dla Was plany co do wprowadzenia do użytku bullet-train, ale w Chinach, który swoją maksymalną prędkością będzie 3-krotnie szybszy od jakiegokolwiek działającego u nas pociągu Pendolino. 

Czytaj też: Najnowsza aktualizacja autopilota Tesli nie jest do końca bezpieczna

Nowy prototyp zbudowany przez China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC), jest przeznaczony do przewozu pasażerów z prędkością 600 km/h. Przykład zastosowania tak szybkiego pociągu pokazano na podróży z Pekinu do Szanghaju, który z 4,5-godzinnej podróży samolotem, czy 5,5-godzinnej podróży szybką koleją zostałby skrócony do około 3,5 godziny z tym nowym arcydziełem prędkości.

Prototyp jest rozwijany od około trzech lat, a odpowiedzialny za niego zespół uważa, że ​​stworzyli zarówno lekki, jak i wytrzymały korpus pociągu, który posłuży jako podstawa testowa dla pięciu kolejnych prototypów po tym. Aby uzupełnić i służyć postępowi zespołu Ding, CRRC Qingdao Sifang, spółka zależna CRRC, do końca 2019 roku wybuduje centrum eksperymentalne i centrum produkcyjne prób magnetycznych o dużej prędkości.

Chiny mają nadzieję, że pociąg będzie obsługiwał pasażerów w 2021 roku.

Czytaj też: Usługa pocztowa w USA idzie w autonomiczność

Źródło: Popular Mechanics