Reklama
aplikuj.pl

Czy kombi Skoda Fabia przetrwa?

kombi Skoda Fabia, Skoda Fabia, nowa Skoda Fabia, Skoda Fabia czwartej generacji

Wiemy już, że Skoda Fabia nowej generacji zadebiutuje już w 2021 roku, ale do tej pory nie mieliśmy pewności, czy doczekamy się wydania kombi. Teraz mamy już co do tego pewność.

Możecie być pewni, że kombi Skoda Fabia przetrwa

Informacje na temat Skody Fabii nowej generacji czerpiemy prosto od nowego dyrektora generalnego Skody, Thomasa Schafera, który choć będzie trzymał się strategii swojego poprzednika, obiecał wdrożyć własne pomysły, które wyniosą cieszącą się ogromnym sukcesem markę „na wyższy poziom”. Wszystko w myśl poszerzania bazy klientów.

Czytaj też: Skoda trafiła w dziesiątkę. To powinien mieć każdy samochód
Czytaj też: To prototypowa Skoda Fabia nowej generacji, czy odświeżony VW Polo?
Czytaj też: Skoda Fabia Monte Carlo 2021 – tak może wyglądać

Teraz nowy CEO Skody ogłosił, że nowa Fabia czwartej już generacji otrzyma wariant kombi, kontynuując 20-letnią tradycję czeskiej marki. To jest ponoć dla marki ważne, „ponieważ podkreśla zaangażowanie w oferowanie przystępnej cenowo, praktycznej mobilności w segmentach początkujących” (via Automotive News).

W rzeczywistości po wycofaniu z produkcji wielu kombi, to wydanie nowej Skody Fabia będzie wręcz ekskluzywną ofertą na rynku europejskim. Ta zresztą ma przejść na platformę MQB A0, która stanowi podstawę jego siostrzanych modeli VW Polo i SEAT Ibiza, a także bardziej wyszukanego Audi A1.

Czytaj też: Podkręcona Skoda Octavia RS kontra BMW 745Le Hybrid
Czytaj też: Skoda Enyaq GT w wydaniu coupe na zdjęciach
Czytaj też: Ta Skoda nie trafi do sprzedaży. Szkoda, bo marce brakuje odważnych modeli

W grę wejdą zapewne wolnossące i turbodoładowane 1-litrowe silniki z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Może doczekamy się nawet łagodnej hybrydy?