Reklama
aplikuj.pl

To prototypowa Skoda Fabia nowej generacji, czy odświeżony VW Polo?

prototypowa Skoda Fabia nowej generacji

Już mamy pewność, że Skoda Fabia nowej generacji pojawi się na rynku w 2021 roku, a dziś mamy na jej powstawanie niezbity dowód… czy aby na pewno?

Pierwsze zdjęcia Skody Fabii nowej generacji?

Widoczny poniżej na zdjęciach (wyżej macie obecną generację Fabii do porównania) prototyp jest albo bardzo wczesnym modelem przedprodukcyjnym dla Fabii nowej generacji… albo to po prostu szykujący się na odświeżenie Volkswagenem Polo.

Obie marki należą bowiem do jednej grupy, a Skoda mogła postawić na karoserię Polo w pierwszych fazach projektu, jako że Fabia przejdzie w nowej generacji na platformę MQB A0 Grupy Volkswagena.

Mimo że ten prototyp nie nosi swojego produkcyjnego kształtu, nowa Fabia ponoć ma otrzymać mnóstwo zmian pod kątem wyglądu. To jednak się okaże dopiero w przyszłości.

Bazując na MQB A0, nowa Fabia najpewniej porzuci nadwozie kombi i będzie dzielić prawie całą swoją bazę technologiczną oraz napędową z siostrzanymi modelami Polo i Ibiza.

Czytaj też: Skoda Enyaq GT w wydaniu coupe na zdjęciach
Czytaj też: Podkręcona Skoda Octavia RS kontra BMW 745Le Hybrid
Czytaj też: Ta Skoda nie trafi do sprzedaży. Szkoda, bo marce brakuje odważnych modeli

Chociaż sugerowanie, że ten model jest Fabią nowej generacji, a nie odświeżeniem VW Polo, to jak wskazuje Motor1, nie jest to wcale głupie, przez obecność czeskich tablic rejestracyjnych oraz czujników na felgach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News