WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wyciekł dokument nt. kompatybilności wstecznej PS5, a w nim twarde warunki

Sony rozsyła deweloperom tworzącym gry na PS4 nowe warunki współpracy. Przygotowania do PS5 ruszają.

Sony szykuje już deweloperów do przejścia na kolejną generację konsol. Jeśli ktoś będzie chciał wydać grę na PlayStation 4 to musi spełnić nowe warunki, które wcześniej nie istniały. O czym mówi dokument wysyłany do deweloperów?

W przypadku PlayStation 5, tak jak i to miało zawsze miejsce – musi nastąpić certyfikacja gry, która ma trafić na sprzęt Sony. Nowe warunki dotyczą kompatybilności wstecznej, która pojawi się na przyszłym urządzeniu Japończyków. O czym muszą pamiętać deweloperzy pracujący nad PlayStation 4?

Czytaj też: Darmowy weekend z Far Cry 5, bracia i siostry!

Według nowych zasad – każda gra wydana na PlayStation 4 po 13 lipca musi działać perfekcyjnie na PlayStation 5. Nie ma innego wyjścia. Tytuł bez problemu ma się włączyć na PS5 mimo tego, że był tworzony na PS4. Devkity PlayStation 4 podobno dostały już specjalną aktualizację, która pozwala symulować zachowanie PS5. Sony będzie każdą grę wydaną po 13 lipca sprawdzać po kolei i kontaktować się z deweloperami.

Co ciekawe, jeśli gra wyjdzie przed 13 lipca 2020 na PS4, ale dostanie aktualizację po tym terminie, to nie ma obowiązku perfekcyjnego działania na PlayStation 5. Sony jednak „bardzo rekomenduje” zastosowanie się do tej zasady i przystosowanie gry do działania na PlayStation 5.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News