WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Koncept Kia Futuron czerpie garściami z latających spodków

Kia rozpoczęła chwalenie się swoim najnowszym konceptem Futuron na China International Expo, który łączy konstrukcje SUVa i rysy coupe z eleganckim dwudrzwiowym nadwoziem i gigantycznymi kołami.

Jego nazwa stanowi symbol „przyszłości” i „włączenia”, co sugeruje, że styl tej koncepcji jest preludium do elektrycznych modelu Kia w przyszłości. Sam w sobie Futuron jest zapowiadany jako samochód sportowy na platformie typu SUV. Jest przy tym całkowicie elektryczny i został zaprojektowany z napędem na wszystkie koła.

Jednak Kia nie zapewniła nam żadnych szczegółowych informacji na temat sprzętu. Wiemy tylko tyle, że ten samochód koncepcyjny mierzy 4850 milimetrów długości, ma masywny rozstaw osi rzędu 3000 mm i zaledwie 1550 mm wysokości. Jego najważniejszym elementem jest zdecydowanie sam przód, a dokładniej mówiąc szeroka maskownica chłodnicy, nawiązująca do tygrysiego nosa.

Oszklona panoramiczna kabina w kształcie diamentu przyjmuje cechy stylistyczne od UFO i latających spodków, a wbudowane w szklane czujniki LIDAR nadają pojazdowi autonomiczne funkcje prowadzenia na poziomie 4.

Wnętrze tego wysokiej klasy coupe jest tak samo wyjątkowe jak samo nadwozie dzięki rozkładanym przednim siedzeniom, które odchylają się do tyłu, gdy kierownica cofa się po uruchomieniu autonomicznego układu kierowniczego.

ŹRÓDŁO: Motor1