Reklama

Elektryczne cacko od Weltmeister z 800 km zasięgu

Weltmeister koncept, Weltmeister Maven, koncepcja Maven, premiera Maven

Zapewne po raz pierwszy słyszycie o producencie Weltmeister i nie mam nawet zamiaru Wam obiecać, że zapamiętacie go na długo, choć jego koncepcja zdecydowanie jest warta uwagi.

Mistrz Świata (bo tak właśnie możemy przetłumaczyć nazwę producenta) zaprezentował swoje najnowsze elektryczne dzieło Maven. To nic innego, jak koncept samochodu EV, który z pewnością zachwyci Was gustownym, sedanowym designem.

Opisuje się go, jako samochód zdolny do pokonania 800 km na jednym ładowaniu (według standardu NEDC) i posługujący się autonomią na poziomie 4, a więc tym, z którym możemy zapomnieć o czuwaniu za kółkiem.

Co jednak najważniejsze, Weltmeister Maven może jednak zapaść nam w pamięć, bo firma poinformowała, że jego produkcyjna wersja rzeczywiście się pojawi i to już za rok. Co ciekawe, ten samochód ma wtedy zachować styl i wydajność koncepcji, posługując się nawet połączeniem 5G.

Czytaj też: Toyota tłumaczy się ze wzrostu mocy nowej Supry

Maven ma w środku system wysuwanej kierownicy (stąd 4. poziom autonomii) i tablicę wskaźników, która przesuwa się po desce rozdzielczej zależnie od trybu. Idąc dalej, ta koncepcja posiada ponadto pewnego rodzaju system monitorowania stanu zdrowia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News