Reklama
aplikuj.pl

Koniec aplikacji Google Shopping

Koniec aplikacji Google Shopping

Google już od jakiegoś czasu robi porządki w swoich aplikacjach kasując te, które nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań. Tym razem firma kończy z Google Shopping.

Google Shopping wkrótce zniknie

Koniec wsparcia dla Google Shopping raczej nikogo nie powinien dziwić biorąc pod uwagę fakt, że od debiutu w 2019 roku pobrano ją tylko nieco ponad milion razy. Jest to więc bardzo mizerny wynik, a przecież aplikacja miała zapewnić użytkownikom zupełnie nowe doświadczenia podczas zakupów online. Widocznie nie przypadły one do gustu użytkownikom, bo aplikacja jest naprawdę mało znana.

Czytaj też: Google Play dostaje nowy interfejs. Czy jest się z czego cieszyć?

Pierwsze informacje o zakończeniu wsparcia pojawiły się podczas próby zainstalowania nowej aktualizacji. Już wówczas na ekranie pojawiała się informacja, że aplikacja jest chwilowo niedostępna. Dopiero później Google za pośrednictwem portalu 9to5google poinformowało o końcu wsparcia zarówno dla wersji na iOS jak i Androida.

Czytaj też: InPost zachęca do pomocy zwierzętom. Wystarczy szybko odebrać paczkę z Paczkomatu

Korzystać będzie z niej można do czerwca, choć wsparcie skończy się za kilka tygodni. Ze wszystkich funkcji korzystać będzie można w wyszukiwarce, w zakładce Zakupy. To właśnie na tym ma się teraz skupić Google, zamiast rozdrabniania się na odrębne aplikacje. I trzeba przyznać, ze ma to więcej sensu niż Google Shopping.