Reklama
aplikuj.pl

Koniec CD-Action i PC Format coraz bliżej. Kolejna legenda przegrała z Internetem

Redaktorzy legendarnego CD-Action oraz PC Forma otrzymali wypowiedzenia. Koniec papierowych czasopism jest nieunikniony, ale w w tym przypadku to naprawdę dziwne, że nikt nie pokusił się o pełne przeniesienie dystrybucji do Internetu.

Czasopisma, na których wielu z nas się wychowało

Wśród dziennikarzy technologicznych wiele jest osób, które pisma takie jak CD-Action dosłownie wychowały. To tam czytaliśmy pierwsze recenzje i podpatrywaliśmy jak operują słowem profesjonaliści.

Nie inaczej było z PC Formatem, z którego porad czy programów dołączanych na płytach wielu z nas korzystało przez długie lata.

To musiało się tak skończyć. Papier przegrywa z Internetem

Choć od października 2019 roku redakcje CD-Action i PC Formatu połączono, sprzedaż utrzymywała się na skromnym poziomie ok 30 tys. egzemplarzy. Mimo wszystko jak na papierowe wydawnictwo to całkiem sporo.

Zwiastunem zbliżającego się końca był ostatnio numer CD-Action, który trafił do sprzedaży bez największego znaku rozpoznawczego – gier. Wydawnictwo Bauer postanowiło zrezygnować nie tylko z CD-Action, ale również z 20 innych tytułów. M.in. Kawaii, czy specjalnych wydań Świata Wiedzy,

Na stronie internetowej CD-Action pojawiło się oświadczenie o treści:

To najtrudniejszy news, jaki piszę w życiu.

Zgadza się – dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action. Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie. Najważniejsze:

CD-Action 06/2020 WŁAŚNIE SIĘ DRUKUJE I BEZ ZMIAN POJAWI SIĘ W KIOSKACH JUŻ 5 MAJA.

Wiele wskazuje, że przed nami zupełnie nowy rozdział. Co przyniesie, tego nie wie nikt.

Z naszej strony chcemy podziękować za wszystkie lata, które z nami spędziliście. Jesteście najlepsi!

PS Potrzebujemy teraz dużo ciepełka od Was. Jesteście dla nas jak rodzina 😉

Oświadczenie wydał też wydawca czasopism, firma Bauer. Na chwilę obecną zapewnia, że nie planuje w najbliższym czasie rezygnować z wydawania CD-Action i PC Formatu:

W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać.

Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami.

Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach.

Wierzyć mi się nie chce, że nikt nie chce takiej marki przenieść do Internetu

Przeniesienie się z papieru do Internetu wydaje się logicznym następstwem w dzisiejszych mediach. Ale jak pokazał choćby Chip, nie każdemu się to udaje. Mimo wszystko warto próbować. Wydawca CD-Action podobno nie chciał wydać zgody na przeniesienie czasopisma do Internetu. Aż trudno uwierzyć w taką decyzję.

Taka marka jak CD-Action, nawet jeśli utrzymałaby płatny dostęp do treści, przy mądrym prowadzeniu mogłaby odnieść duży sukces. Wiele serwisów z grami mogłaby poczuć w związku z tym spory niepokój. Nie brakowałoby też zapewne chętnych do nabycia samej marki, aby dalej prowadzić ją w sieci.

Oczywiście nic nie jest jeszcze przesądzone i oficjalnie nikt jeszcze nie mówi o całkowitym zamknięciu marki. Być może CD-Action, jak i PC Format jeszcze powrócą. Jeśli tak, to zdecydowanie powinny pozostać przy wydawnictwie wirtualnym. A do sklepów, w formie bonusu, mogłyby trafiać wydania specjalne. Nawet wydawane raz na pół roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News