Reklama
aplikuj.pl

Rusza konkurs na alternatywne mięsa. W puli 55 milionów

Rusza konkurs na alternatywne mięsa, alternatywne mięsa,

XPrize ogłosiło Feed the Next Billion, czyli konkurs na alternatywne mięsa, w którym to uczestnicy muszą sprostać wyzwaniu stworzenia zamiennika dla znanych nam mięs.

Konkurs na alternatywne mięsa XPrize

Oczekuje się, że globalna populacja wzrośnie z około 7,7 miliarda obecnie do około 10 miliardów do 2050 roku, co budzi poważne pytania w związku z wyżywieniem wszystkich mieszkańców Ziemi (via New Atlas) i pozyskiwaniem białka z mięsa. Roślinne alternatywy zawsze wchodzą w grę, ale przecież nie wszystkim musi się to podobać. Dlatego kluczem jest hodowanie prawdziwego mięsa w laboratorium.

Czytaj też: Singapur zatwierdził sztuczne mięso. Wkrótce trafi do sprzedaży
Czytaj też: Odcisk łapy wystarczył, by opisać ogromnego mięsożernego dinozaura
Czytaj też: Zobaczcie szczątki niewielkiego, mięsożernego dinozaura

To właśnie na celu ma konkurs Feed the Next Billion, gdzie wyłoni się najbardziej obiecujące pomysły na produkcję mięsa, mającego te same właściwości oraz wartość odżywczą, co zwykła kura, czy ryba.

Przy tym wszystkim te alternatywne rodzaje mięsa muszą mieć mniejszy wpływ na środowisko niż konwencjonalne, a zespoły muszą zademonstrować, w jaki sposób można zwiększyć skalę produkcji w celu dystrybucji na całym świecie.

Czytaj też: Ten mięsożerny dinozaur wymieniał zęby częściej, niż myślicie
Czytaj też:
Mięso z laboratorium po raz pierwszy wyhodowano w przestrzeni kosmicznej
Czytaj też:
W jaki sposób rośliny stały się mięsożerne?

Rejestracja trwa od teraz do 28 kwietnia 2021 roku, a zwycięzcy konkursu organizowanego przez XPrize zostaną ogłoszeni w 2024 roku.