Reklama
aplikuj.pl

Wielkie studia zamykają plany zdjęciowe a Konrad Niewolski kręci Asymetrię

Disney, Warner Bros. i nasze rodzime studia filmowe zawieszają prace na planach swoich filmów i seriali. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, a także z powodu zaleceń władz. Stosują się do nich wszyscy… a nie, jednak nie, bo wygląda na to, że Konrad Niewolski reżyser Asymetrii za nic ma zakazy, a koronawirus to nic innego, jak sianie paniki.

Asymetria nie będzie kontynuacją Symetrii, choć z tego co wiadomo ma być utrzymana w podobnym klimacie. Fabuła skupi się na człowieku wplątanym w kryminalną aferę. By chronić bliskich musi popełnić przestępstwo. Reżyser filmu, Konrad Niewolski trzyma fabułę w tajemnicy, ale zdradza, że będzie to produkcja skłaniająca do refleksji. W jednym z wywiadów przeprowadzonych przez Gazetę Wrocławską powiedział:

„Asymetria” to film, który ma skłonić widza do refleksji na temat systemu wartości, relatywizmu dobra i zła.

W roli głównej zobaczymy Mikołaja Roznerskiego. W obsadzie znaleźli się m.in.: aulina Szostak, Jan Frycz, Danuta Stenka, Piotr Fronczewski, Marek Molak, raper Popek oraz Joanna Majstrak.

CZYTAJ TEŻ: Największy amerykański dystrybutor komiksów DC, Marvela i Dark Horse wstrzymuje działalność

Film ma zadebiutować w kinach 2 października. W obliczu panującej pandemii ta data mogłaby wydawać się nierealna dla każdego reżysera, który poważnie traktuje sytuację w kraju i na świecie. Szalejąca pandemia koronawirusa zmusiła rządzących do podjęcia wielu decyzji ograniczających życie publiczne, a wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Dlatego kina są zamknięte, premiery odwołane, a prace na planach zdjęciowych wstrzymane. Stosuje się do tego Disney, Warner Bros., Netflix i wiele innych firm, których każdy dzień zwłoki kosztuje miliony dolarów. A w Polsce Konrad Niewolski kręci Asymetrię, a nagrania z planu zdjęciowego można obejrzeć na jego profilu na Facebooku.

Prace rozpoczęły się wczoraj.

https://www.facebook.com/100027392767497/videos/535628270693594/

Dziś reżyser poinformował o kontroli policyjnej na planie, która jednak przebiegła po jego myśli, bo niedługo później dał znać, że prace trwają nadal.

https://www.facebook.com/Niewolski.Konrad/videos/536151727307915/?__tn__=%2CdlCH-R-R&eid=ARDHsiMySaGmrI6UC1LbV3-nLd1X2PUYLhg4kEivjQUZxFkrVE2IZ0DZOhGwQ95uwGGUCXS0XXLwWlch&hc_ref=ARQRTToEddhpaVeIa-nNLgbQDGcEfJIoAjFb79V7-2wrK1OnCI_vfpaloxkKWVAU-Yg&hc_location=group

Na pytania dotyczące prac pomimo zakazów rządu reżyser odpowiada jasno i wyraźnie, że prace na planie trwają i trwać będą aż do maja. A wszystkich, którzy wyrażają swoje oburzenie jego zachowaniem kwituje słowami „Zazdrośni bezrobotni ku..a filmowcy”. Podrzucam Wam screen z facebookowego profilu Konrada Niewolskiego. Komentarze są publiczne, więc możecie je sobie poczytać.

CZYTAJ TEŻ: Pokażcie w końcu Snyder Cut, a nie tylko kolejne zdjęcie

Ciężko skomentować taką postawę. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie i narażanie zdrowia członków ekipy. Miejmy nadzieję, że finalny efekt będzie tego warty, a na planie nikt nie zachoruje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News