Reklama

Największy amerykański dystrybutor komiksów DC, Marvela i Dark Horse wstrzymuje działalność

Koronawirus to problem wielu gałęzi przemysłu. W branży rozrywkowej nie tylko cierpią kina, muzea czy wytwórnie. Pandemia uderza również w największego amerykańskiego dystrybutora komiksów.

CZYTAJ TEŻ: Westworld sezon 3. – zwiastun 3. odcinka zapowiada świetną akcję

Diamond Comics Distributors  to największy na świecie dystrybutor anglojęzycznych powieści graficznych i komiksów. Firma zajmuje się dystrybucją dzieł wydawanych przez Marvela, DC Comics, Dark Horse, Image, Boom! Studios, Dynamite Studios i wielu innych.  W wydanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu założyciel firmy, Steve Gepp, poinformował o wstrzymaniu dystrybucji z powodu pandemii koronawirusa.

Na decyzję wpłynęły zawiadomienia od tysięcy sklepów, które nie są w stanie obsługiwać klientów z powodu restrykcji rządowych, a w tych, które mogą być nadal otwarte zanotowano ogromny spadek sprzedaży. Notowany jest zastój w branży komiksowej. To, a także troska o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, doprowadziło do podjęcia decyzji o zawieszeniu działalności Diamond Comics Distributors. Wszystkie produkty, które miały trafić do sprzedaży po 31 marca nie trafią do klientów. Zaś poprzednie zlecania będą realizowane do 1 kwietnia.

Zawieszenie działalności potrwa do odwołania. Steve Gepp podkreślił, że wrócą do pracy dopiero wówczas, gdy będzie to bezpieczne. Nie wiemy jak będzie wyglądała sprawa z wydaniami cyfrowymi, ale można spodziewać się, że i one zostaną wstrzymane. Jednak decyzja Diamond oznacza zastój w branży praktycznie na całym rynku, zwłaszcza, że będzie mieć również wpływ na lokalnych wydawców.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News