WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kontroler Flashtec 3016 dla SSD NVMe na PCIe Gen 4.0 x8

… a ile możliwości! Flashtec zaprezentował i oficjalnie rozpoczął rozsyłanie do klientów całkiem innowacyjny kontroler NVMe 3016, który okiełzna prędkości oferowane przez magistrale PCIe Gen 4.

„Ale, ale – przecież obecnym standardem jest PCIe Gen 3” – pomyślicie. Macie oczywiście racje (zwłaszcza jeśli idzie o rynek konsumencki), ale dlaczego miałbym pisać o kolejnym kontrolerze powielającym obecne schematy? Świeżo ujawniony kontroler Flashte NVMe 3016 PCIe Gen 4 jest jednak warty uwagi, bo jak zauważyliście – zrobi użytek z nadchodzącego standardu PCIe, czyli czwartej generacji tejże magistrali z połączeniem Point-to-Point. Wskazuje na to nie tylko przepustowość przebijająca poziom 8 GB/s ale również możliwość obsługi ponad 2 milionów operacji IOPS.

NVMe 3016 został stworzony do współpracy z konfiguracjami RAID i EEC. W przypadku kości pamięci mówimy o pełnej kompatybilności z nowej generacji TLC i QLC NAND. Te możemy już podziwiać w wykonaniu największych gigantów na rynku. Zarówno Samsunga, Microna, jak i SK Hynix. Kontroler przewyższa możliwości protokołu NVMe 1.3, oferując jednocześnie pełnie bezpieczeństwa, kodowania i wirtualizacji. Przeznaczony jest na razie na rynek enterprise (biznesowy).

Źródło: Guru3d
Zdjęcia: Guru3d