WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kontroler SM8266 Silicon Motion wyciska jeszcze więcej z PCIe 4.0

Kontroler SM8266 Silicon Motion wyciska jeszcze więcej z PCIe 4.0

Firma Silicom Motion Technology ujawniła właśnie swój najnowszy kontroler dla dysków SSD w postaci modelu SM8266, z którego my, zwyczajni konsumenci jednak nie skorzystamy.

Kontroler SM8266 od Silicon Motion

SM8266 jako aż 16-kanałowy kontroler dla dysków SSD NVMe na PCIe czwartej generacji jest kierowany na rynek biznesowy, a sam w sobie jest ponoć wyjątkowo wydajny i po prostu niesamowity. Nic jednak dziwnego, jako że SM8266 może obsłużyć nośniki o pojemności do 16 TB, które wykorzystują kości 3D TLC i QLC NAND.

Czytaj też: Jonsbo prezentuje obudowę UMX6
Czytaj też: Galax szykuje karty z serii Work The Frames
Czytaj też: EK WB wypuszcza potężny zestaw chłodzenia cieczą – EK-AIO Elite 360 D-RGB

Jako rozwiązanie biznesowe, czyli przeznaczone na wymagające rynki, SM8266 dzierży szereg technologicznych nowinek opatentowanych przez Silicon Motion, aby być bezkonkurencyjnym. Stąd szósta generacja NANDXtend z algorytmami sztucznej inteligencji, kodami korekcyjnymi LDPC, ochroną przed utratą danych przy odcięciu zasilania i zabezpieczonym strumieniem danych.

Czytaj też: Sprzedający na Allegro dopłacą do darmowej dostawy Smart!
Czytaj też: Nowe obudowy Nova Mesh SE TG od BitFenix chwalą się siatką
Czytaj też: TSMC osiągnęło przełom w 2 nm procesie technologicznym

SM8266 wspiera oczywiście interfejs PCIe Gen 4×4 i protokół NVMe 1.4, zapewniając niskie opóźnienia, 256-bitowe szyfrowanie AES oraz wydajność na poziomie 6,5 GB/s odczytu sekwencyjnego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News