Reklama

Sprzedający na Allegro dopłacą do darmowej dostawy Smart!

Allegro, Allegro Smart, promocja, koronawirus

Nadchodzą zmiany na platformie Allegro, które będą przede wszystkim dotyczyć sprzedawców i ich sposobu rozliczania kosztów przesyłek do Paczkomatów w ramach Allegro Smart!.

Sprzedający na Allegro poniosą koszty darmowej wysyłki Allegro Smart!

Od 4 stycznia za każdą wybraną przez kupującego darmową dostawę do Paczkomatu w ramach Smarta sprzedawcy będą musieli dopłacić. Oczywiście nadal lwia część kwoty zostanie pokryta przez Allegro, ale handlarze również zapłacą swoje. Opłaty będą wyglądały następująco:

  • 1,99 zł brutto przy zamówieniach od 100 zł
  • 0,99 zł brutto przy zamówieniach do 100 zł

Dotyczy to jedynie metody Paczkomaty InPost, które od 4 stycznia zostaną zastąpione przez Allegro Paczkomaty InPost. Jeśli chodzi o inne opcje dostawy w ramach Allegro Smart! i warunki tych usług nic się nie zmieni.

Czytaj też: Mozilla pozwoli na oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz
Czytaj też: Microsoft Edge dostanie kolejne ulepszenie, tym razem estetyczne
Czytaj też: Paczki z Amazona zamówimy do Paczkomatu? W końcu jest to możliwe

Allegro zaznacza, że jeśli sprzedający nie będzie chciał rozliczać się za Allegro paczkomaty InPost, to po kontakcie z serwisem ta opcja Smart może zostać u niego wyłączona. Nadal więc kupujący będzie mógł zamówić do Paczkomatu, ale już nie w ramach Allegro Smart!.

I choć jest to zmiana, która będzie dotyczyła jedynie sprzedawców, to kupujący muszą zdawać sobie sprawę, że może się to odbić na cenach produktów. Być może, żeby odbić sobie ten koszt handlarze zdecydują się na minimalne podwyżki.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News