Reklama

Nie zjemy nic w restauracji, a co z wagonami gastronomicznymi w pociągach PKP?

Obowiązujące od północy przepisy zakazują spożywania posiłków w restauracjach. Jedzenie możemy zamówić z dostawą do domu lub kupić na wynos. A co z wagonami restauracyjnymi w wagonach PKP Intercity? Znamy stanowisko spółki w tej sprawie.

Restauracje i sklepy zamknięte

W myśl rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego, zamknięta ma być większość sklepów nie sprzedających żywności, aptek oraz drogerii.

Dodatkowo zakaz obejmuje bary i restauracje. Można w nich kupić coś do jedzenia lub picia, ale wyłącznie na wynos lub z dostawą do domu. W obliczu zakazów pojawiło się pytanie – co w takim razie z wagonami restauracyjnymi w pociągach? Zostaną całkowicie odłączone, czy w nich też zostaną wprowadzone specjalne obostrzenia?

Wars w PKP tylko na wynos

Jak poinformowała na Twitterze spółka PKP Intercity, w pociągach nadal będą dostępne wagony restauracyjne. Ale będzie można w nich kupić wyłącznie fabrycznie pakowane produkty. Koniec ze schabowymi i robionymi na miejscu kanapkami.

Podobne ograniczenia dotyczą również mobilnych wózków, z których sprzedawane jest jedzenie i napoje. Podsumowując – bardzo dobra decyzja PKP!