Reklama
aplikuj.pl

Koronawirus wpłynie na rentowność branży tech

koronawirus banża technologiczna, straty branża tech

Globalna branża technologiczna stoi w obliczu znacznego spadku rentowności. Epidemia koronawirusa powoduje zmniejszenie popytu otaz niszczy łańcuchy dostaw.

Najnowsze dane i przewidywania na ten temat opublikował Goldman Sachs. Zgodnie z raportem, najbardziej na straty narażona jest branża półprzewodników i cała tech.

Wśród firm, które muszą zacząć liczyć straty, jest Foxconn. Następnie jest Samsung i TSMC. To właśnie im przyglądają się analitycy i na ich podstawie wyznaczane są trendy, czy przewidywana jest przyszłość.

koronawirus tech, koronawirus goldman sachs

Epidemia koronawirusa pojawiła się w momencie, w którym branża poradziła sobie z wojną handlową pomiędzy USA a Chinami. Goldman Sachs w swoich obliczeniach wziął pod uwagę 30% spadek popytu w Chinach przez okres 6 miesięcy oraz 50% spadek wydajności na początku 2020 roku.

Foxconn może stracić nawet 8% swoich przychodów, czyli 15,4 miliarda dolarów. W przypadku Samsung będzie to strata równa 1,4 miliarda, podobnie jak u TSMC. Z innych firm to TDK straci ok. 19% zysków a Murata Manufacturing ok. 355 milionów dolarów. Straty dla firm będą więc naprawdę spore i z pewnością wpłyną na ceny w całej branży tech.