Reklama
aplikuj.pl

Koronawirus zmniejsza dostawy laptopów

koronawirus notebooki, koronawirus dostawy laptopów, koronawirus dostawy notebookó

Koronawirus wpłynął na wszystkie branże technologiczne. Najnowsze statystyki pokazują, że zmniejszył się także rynek laptopów.

Firma TrendForce opublikowała statystyki dotyczące obecnego kwartału. Okazuje się, że dostawy laptopów mogą spaść nawet o 26% rok do roku.

Nowoczesne łańcuchy dostaw składają się z sieci transportowych i węzłów pomiędzy nimi. Każdy wyprodukowany element wymaga też określonego stopnia precyzji. Dlatego też bardzo często dwie fabryki są od siebie uzależnione. Jeśli jedna z nich nie działa albo ma opóźnienia, to wpływa to na cały proces produkcji sprzętu.

koronawirus dostawy notebooków, koronawirus laptopy

Koronawirus uniemożliwił wznowienie i utrzymanie produkcji laptopów z wielu powodów. Są to przerwy w produkcji, niedobory materiałów, niedostępność siły roboczej czy opóźnienia w transporcie. To wszystko wpłynie na spory spadek dostaw laptopów w całym Q1 2020. Co ciekawe, tylko w lutym spadek dostaw notebooków wyniósł aż 47,6%.

Z pewnością wpłynie to na ceny w sklepach, które już teraz idą w górę. Dotyczy to nie tylko laptopów, ale także całej elektroniki czy podzespołów komputerowych. Niestety, teraz nie jest najlepszy czas na zakup nowych rzeczy.