Reklama

Korzystanie z Chrome na Androidzie łatwiejsze dzięki filmom instruktażowym od Google

korzystanie z chrome na androidzie, strona Google Chrome, ocena strony Google Chrome, szybkość strony Google Chrome

Wydawałoby się, że korzystanie z Chrome na Androidzie raczej nikomu nastręcza trudności. Jednak Google dzięki filmikom instruktażowym chce pokazać nowym użytkownikom nie tylko ogólne działanie przeglądarki, ale również dodatkowe, mniej oczywiste, funkcje.

Korzystanie z Chrome na Androidzie na samouczkach wideo

Z zasady podstawowa przeglądarka internetowa powinna być łatwa i intuicyjna w obsłudze. Zwłaszcza taka na smartfonie. Każdy, kto bierze telefon do ręki powinien umieć szybko załapać jej działanie. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie tak łatwo odkryć jej dodatkowe funkcje, które czasem są trochę ukryte lub po prostu niezbyt dobrze udokumentowane. Wygląda na to, że Google uznało to za problem, który koniecznie trzeba rozwiązać. Stąd pomysł na filmy instruktażowe, które są właśnie testowane w Chrome Dev i Canary.

Czytaj też: Mozilla pozwoli na oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz
Czytaj też: Aplikacja mObywatel – nowe funkcje, w tym mPrawo Jazdy
Czytaj też: Paczki z Amazona zamówimy do Paczkomatu? W końcu jest to możliwe

Nowa flaga pod nazwą #video-tutorials została znaleziona w kanałach Chrome Dev i Canary. Po jej aktywowaniu pojawia się nowa karta z filmami instruktażowymi. Jak podaje AndroidPolice w nowej karcie znajdziemy listę dostępnych filmów wraz z możliwością ich udostępnienia. Bedą to, m.in. tytuły wyjaśniające:

  • Jak korzystać z Chrome,
  • Jak pobierać treści na później,
  • Jak wyszukiwać w Chrome,
  • Jak wyszukiwać za pomocą głosu ,
  • Jak korzystać z trybu incognito

Samouczki te będą dostępne tylko w przeglądarce Chrome na Androidzie. Na razie jest to faza testowa i spodziewać się można, że zanim filmy trafią do wszystkich użytkowników zostaną dodane do nich odpowiednie wersje językowe. Na razie tytuły samouczków wskazują na treści dotyczące najpopularniejszych funkcje i ogólnego działania przeglądarki, ale mamy nadzieję, że zostaną dodane tam informacje o tych mniej oczywistych opcjach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News